free templates joomla

UFC 159: Jim Miller vs. Pat Healy!

Pat Healy vs. Jim Miller Kolejny z byłych zawodników zakontraktowanych wcześniej w organizacji Strikeforce stoczy walkę pod banderą UFC. Pat Healy (29-16 MMA, 0-1 UFC) w swojej drugiej walce w UFC zmierzy się z jednym z najlepszych zawodników tej organizacji w kategorii lekkiej, Jimem Millerem (22-4 MMA, 11-3 UFC).

Do starcia obu zawodników dojdzie podczas UFC 159, które odbędzie się 27 kwietnia 2013 w hali Prudential Center w Newark. Nie jest do końca wiadome, czy pojedynek w wadze lekkiej z udziałem kolejnego zawodnika przechodzącego z SF do UFC zobaczymy w karcie głównej, czy też będzie to karta wstępna, którą zobaczymy w telewizji FX.

Pat Healy ostatni raz walczył na ostatniej w historii gali organizowanej przez SF. W związku z tym, że Gilbert Melendez nie doszedł do pełni sprawności po odniesionej kontuzji, Healy musiał zadowolić się walką z niżej notowanym Kurtem Holobaughem, którego pokonał przez jednogłośną decyzję.

Healy wygrał ostatnie sześć pojedynków. W związku z tym był murowanym kandydatem do walki o pas. Niestety w związku z upadkiem SF nigdy już nie dostanie szansy walki o pas tej organizacji.

Jim Miller natomiast w ostatniej walce pokonał Joe Lauzona po pojedynku, który na pewno wpiszę się na stałe w annały światowego MMA. Walka niezwykle emocjonująca, bogata w dużą ilość krwi na macie. Coś co fani MMA kochają najbardziej. Dodatkowo obaj zawodnicy otrzymali bonus za "Walkę wieczoru". Miller odbudował swoją pozycję po wcześniejszej porażce w eliminatorze do walki o pas podczas UFC on FOX 3, gdzie został poddany przez Nate'a Diaza.

Karta UFC 159 prezentuje się na ten moment następująco :

*  Jon Jones vs. Chael Sonnen - walka o mistrzostwo UFC w wadze półciężkiej i finał TUF'a 17
*  Phil Davis vs. Vinny Magalhaes
*  Pat Healy vs. Jim Miller
*  Cheick Kongo vs. Roy Nelson