free templates joomla

UFC 159: Davis vs. Magalhaes, Kongo vs. Nelson!

UFC 159 Dwa pojedynki zostały dodane do karty walk UFC 159, która odbędzie się 27 kwietnia 2013 w hali Prudential Center w Newark.
Pierwszy z nich to starcie w wadze półciężkiej, w którym zmierzą się Phil Davis (10-1 MMA, 6-1 UFC) i Vinny Magalhaes (10-5 MMA, 1-2 UFC), natomiast w wadze królewskiej zmierzą się Cheick Kongo (18-7-2 MMA, 11-5-1 UFC) i zwycięzca 10-ej edycji TUF'a, Roy Nelson (18-7 MMA, 5-3 UFC). Informacja została podana podczas trwania programu "UFC Tonight".

Podczas UFC 159 dojdzie również do starcia trenerów 17-ej edycji TUF'A. Mistrz UFC w wadze półciężkiej, Jon Jones, zmierzy się z Chaelem Sonnenem.

Jeśli chodzi o walkę w wadze półciężkiej, to zarówno Davis, jak i Magalhaes domagali się takowego zestawienia. Prowodyrem całego zamieszania na Twitterze był Magalhaes, który, "zachęcił" Phila "Mr. Wonderful" Davisa, a ten przyjął wyzwanie.

Phil Davis wspina się w rankingu wagi ciężkiej.  W ostatnim pojedynku na gali UFC 153 w październikku 2012 w drugiej rundzie poddał Wagnera Prado przez duszenie anakondą.
Wcześniej walczył z Prado w sierpniu 2012 roku na UFC on FOX 4, ale przez niefortunne włożenie palca w oko przez Davisa sędziowie orzekli wynik walki jako "no contest".

Vinny Magalhaes wygrał ostatnie sześć pojedynków walcząc głównie na galach M-1. We wrześniu 2012 roku na UFC 152 pokonał Igora Pokrajaca, a tym samym odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w UFC.
Wcześniej stoczył w tej organizacji dwa pojedynki i oba przegrał. Pierwszy raz, walczył w oktagonie UFC w 2008 roku na fitnałowej gali TUF 8, na której przegrał z Ryanem Baderem przez TKO. Drugą przegraną walkę stoczył na UFC 97 w kwietniu 2009 roku z Eliotem Marshallem.

Na gali UFC 159 zobaczymy także Cheicka Kongo w starciu z Royem Nelsonem.
Dla Cheicka Kongo będzie to pierwsza walka od pojedynku na UFC 149 w czerwcu 2012 roku, na której wygrał z Shawnem Jordanem.
Wcześniej, na UFC 144, Kongo przegrał z legendą MMA i zwycięzcą K-1 WGP, Markiem Huntem, przez TKO. 

Roy Nelson po raz kolejny zadziwia świat. Wielu lekceważy go wchodząc do oktagonu, gdyż mówiąc szczerze nie wygląda na atletę, a bardziej na typowego Amerykanina, który popołudnia przesiaduje w pobliskim fast foodzie.  W ostatnich walkach pokonywał jednak takich zawodników jak Matt Mitrione, czy Dave Herman. Czy Kongo będzie kolejną zdobyczą "Big Country"? Przekonamy się już 27 kwietnia w Newark.