free templates joomla

Lumpinee Stadium: Sam-A powraca!

d04274b0a8b81945e52a361d7eb15ba7.jpgPrzełom lipca i sierpnia w Tajlandii to okres wzmożonych walk Muay Thai o wysokie pozycje w rankingach. Pisaliśmy niedawno o planowanym na dziś w nocy (31 lipca) pojedynku Kiatmo i Nong-O w wadze superlekkiej, którego wynik podamy możliwie najszybciej a już za tydzień czeka nas kolejny mocny wieczór na Lumpinee Stadium w Bangkoku. 7 sierpnia w ramach gali Superfight "Fairtex + Petchindee 7" w walce wieczoru zmierzą się najlepszy zawodnik roku 2011 na Lumpinee Sam-A Kaiyanghadaogym i Ting Tong Chor.Koyuha-Isusu. Będzie to walka w wadze koguciej (55 kg).

Będzie to rewanż za walki w lipcu i październiku 2011 roku, w których zwyciężył Sam-A. On sam jest po majowej porażce z Penekiem Sitnumnoi, którą to dodatkowo okupił kontuzją i leżał na deskach. W 2011 roku wygrał 10 z 11 walk (jeden remis), ale w tym roku walczył właśnie tylko raz zmagając się z kontuzjami. Ich poprzednie walki odbyły się zarówno na wspomnianym Lumpinee jak też na Rajadamnern Stadium. Teraz ponownie spotkają się na Lumpinee. Dala Sama-A będzie 410 walka w karierze! Wygrał 358 pojedynków, 43 razy przegrał i remisował 8 razy.

Także na gali wystąpi świeżo upieczony mistrz WBC w wadze lekkiej (130 funtów) Jomtong. Jego rywalem wybrano perspektywicznego Tongchai. Zestawienie młodości z doświadczeniem to także walka Djeksada z Rungpetchem Wor. Sangrapai. Obaj występują w wadze koguciej. Rungpetch waleczył już m.in z Samem-A i przegrał w 2010 roku. Poniżej ostatnia walka Sama-A i Tonga.