free templates joomla

MMA Bushido i gale KOK powrócą na polski rynek!

Donatas SimanaitisGrupa MMA Bushido organizująca gale King Of Kings w Europie i Azji planuje powrót na polski rynek i organizację w 2013 roku trzech dużych gal kickboxerskich na których nie zabraknie też MMA. Organizacja ściśle współpracuje z K-1 Global Holdings Ltd i japońskimi grupami takimi jak Krush, Rise czy Shoot Boxing. Jest też udziałowcem organizacji ZST.

Jak udało nam się dowiedzieć gale zaplanowane są na miesiące kwiecień/maj, wrzesień, oraz przełom listopada i grudnia. Lokalizacje brane pod uwagę to Wrocław, Katowice i ewentualnie Trójmiasto. Grupie udało się pozyskać do współpracy jedną z największych stacji telewizyjnych, co było kluczowe dla decyzji o powrocie na polski rynek.

Obecnie najbardziej realne miejsce pierwszej gali to Wrocław. Wstępnie udało nam się dowiedzieć, iż podstawą gali KOK będzie ośmioosobowy turniej, w którejś z kategorii wagowych (63 kg, 70 kg lub 80kg) i atrakcyjne superfight. Dwa nazwiska jakie brane są pod uwagę w przypadku walk wieczoru to dwaj utytułowani fighterzy Mariusz Cieśliński i Paweł Jędrzejczyk. Obaj zawodnicy potwierdzili nam chęć walki z zagranicznymi rywalami a dodatkowo zainteresowanie udziałem wyraził mistrz świata WKN Gerard Linder. MMA Bushido korzystała już też z takich zawodników jak Eliasz Jankowski z Legnicy czy Grzegorz Lenart z Jawora.

Pierwszy event wywodząca się z Litwy grupa MMA Bushido kierowana przez Donatasa Simanaitisa przeprowadziła na warszawskim "Torwarze" w 2008 roku i była to niezwykle udana K-1 MAX Europe GP 2008. Wówczas w turnieju Ukrainiec Petro Nakonechnyi pokonał Michała Głogowskiego. Ostatnia gala KOK Europe GP odbyła się w listopadzie 2010 roku także w Warszawie. Grupa ma swoich zawodników walczących dla największych światowych liderów Kickboxingu i MMA. Do najbardziej znanych należą Marius Zaromskis, były mistrz japońskiej Dream, zawodnik Strikeforce i aktualnie Bellatora a także Artur Kyshenko - finalista K-1 MAX. Także ostatni triumfator SuperKombat, Pavel Zhuravlev (na zdjęciu) jest zawodnikiem MMA Bushido. Wkrótce więcej informacji.