free templates joomla

ME BJJ 2013: worek medali Polaków - wyniki!

CobrinhaLizbona od 24-ego do 27-ego stycznia żyła Brazylijskim Jiu Jitsu, bowiem w tym mieście odbywały się Otwarte Mistrzostwa Europy IBJJF. Nie zabrakło wielkich gwiazd światowego BJJ jak: Bernardo Faria czy Rubens Cobrinha, ale również wielu doskonałych zawodników z naszego podwórka wybrało się walczyć o medale i co najważniejsze, jak co roku wracamy z pokaźnym workiem krążków.

W kategorii białych pasów Karol Zdanuk z Gracie Barra zdobył brąz w wadze półciężkiej białych pasów. Wagę wyżej Jakub Długosz z Wrox Gym, a raczej Atos, zdobył srebro. W wadze ciężkiej kobiet Joanna Agusiak z Roger Gracie London zdobyła złoto. W kategorii Masters podopieczny Tomasza Skórkowskiego z Wrox Gym, Maciej Merkur zdobył srebro. W kategorii senior 1 inny zawodnik Wrox Gym, Wojciech Szczebak zdobył brąz, w tej samej kategorii wiekowej w najcięższej kategorii złoty medal zdobył kolejny reprezentant Wrox Gym, Artur Gwoźdź.

W niebieskich pasach Gegard Łabiński z warszawskiej Copacabany w kategorii juniorów starszych zdobył złoty medal w wadze średniej. W kategorii Masters Piotr Białek z Gold Teamu zdobył brązowy medal. W kategorii Senior II Adam Kowalczyk z Gracie Barra zdobył brązowy medal w wadze lekkiej. W tej samej kategorii wiekowej w wadze ciężkiej Marcin Fidecki z Berserkers Team przywiózł srebrny medal i dołożył brąz w Open. Wagę wyżej od Fideckiego, Sławomir Maślanka zrzeszony w Roy Harris JJ wywalczył brązowy medal. W kategorii Senior III Janusz Rzeźnik z Berserker's Team zdobył srebro w wadze lekkiej. W Senior III złoto w wadze półciężkiej i Open zdobył Jacek Wierzbicki z Berserker's Team.

W kategorii purpurowych pasów w wadze półciężkiej podopieczny Karola Matuszczaka, Adam Wardziński zdobył brązowy medal. W wadze lekkiej kobiet, Patrycja Kaźmierczak z Alliance zdobyła srebro. Wagę wyżej triumfowała Anna Polok z Gracie Barra, która dołożyła jeszcze brąz w absolute. W dywizji Masters reprezentant Berserkers Team, Łukasz Łatka zdobył brąz w wadze piórkowej. Bartłomiej Rozmiarek reprezentujący barwy BJJ Scottish zdobył brąz w wadze półciężkiej. Złotem w wadze Superciężkiej może pochwalić się Wojciech Klimkiewicz z Gladio Świdnik. W kategorii Senior I mamy srebro Adama Kurpierza z Gracie Barra w wadze piórkowej, brąz Jarosława Bujanowskiego z Berserkers Team w wadze lekkiej i open. Maciej Kiszewski z Gracie Barra dołożył srebro w wadze półciężkiej, a Maciej Dowżycki z Berserkerów brąz w wadze ciężkiej. W kategorii Senior II Tomasz Stawowski z Berserker's Team zdobył brązowy medal w wadze ciężkiej. W open jego kolega klubowy, Artur Krerowicz zdobył brązowy.

W brązowych pasach reprezentant warszawskiej Copacabany, Wojciech Piekut zdobył brązowy medal. W wadze półciężkiej Tomasz Skórkowski z Wrox Gym zdobył brązowy medal. W wadze ciężkiej, Jakub Sawicki z Copacabany swoją 'gardą nie do przejścia' wywalczył srebro. Wśród kobiet w wadze lekko piórkowej Alicja Rybak z Gold Teamu zdobyła brąz, a dobrze znana naszym czytelnikom Karolina Zawodnik z Berserkerów zdobyła złoto w wadze średniej. To dobry prognostyk dla Karoliny przed zbliżającymi się trialsami do World Pro w Londynie. W kategorii Masters Krystian Grzejszczak z Berserker's Team zdobył srebro w wadze do 65 kg. W wadze średniej Dominik Debiec zdobył srebro, a w kategorii Senior I Paweł Korycki z Wrox Gym dołożył srebro do polskiego worka medali. W tej samej kategorii wiekowej, Adrian Sas z United Gym zainkasował złoto w kategorii ultraciężkiej oraz brąz w open. W Senior II Sławomir Zakrzewski z Gold Teamu został mistrzem Europy w wadze superciężkiej, a potem dołożył brąz w absolute.

W kategorii czarnych pasów również mamy kilka medali. Niestety nie w najbardziej prestiżowej kategorii adulto, ale w tych bardziej zaawansowanych wiekowo dywizjach. W senior I trzy brązowe medale zdobyli reprezentanci Berserker's Team, Piotr Baginski i Kornel Zapadka. 'Kornik' był trzeci w wadze superciężkiej, a 'Bagi' w półciężkiej i open. W Senior II w wadze ciężkiej Mariusz Linke z Gold Teamu został mistrzem Europy.

Przejdźmy teraz do najbardziej prestiżowych kategorii zawodów. W brązowych pasach niekwestionowanym zwycięzcą został Keenan Cornelius, który wygrał Open pokonując w finale przez duszenie Paulo Miyao. Miyao wygrał kategorię Wojtka Piekuta w w finale pokonując Gianniego Grippo z Renzo Gracie Academy.

W czarnych pasach raczej obyło się bez większych niespodzianek. Cieszy na pewno udany powrót Fernando Terrere, który zdobył srebrny medal w wadze średniej. Wygląda na to, że problem z uzależnieniem od cracku, który zrujnował karierę jednego z najlepszych zawodników BJJ w historii, już minął i teraz zawodnik Alliance będzie częściej błyszczał na matach. W wadze piórkowej złoto wywalczył Rubens Cobrinha pokonując w finale Augusto Mendesa.

Czarne pasy:

Waga kogucia:
1. Brandon Mullins (Gracie Barra)
2. Koji Shibamoto (Tri-Force Jiu-Jitsu Academy)
3. Jordy A. Jean Antoon Peute (Gracie Barra)
3. Takahito Yoshioka (Tokushima BJJ)

Waga lekko piórkowa:
1. Laercio Fernandes (Alliance)
2. Carlos Vieira Holanda (CheckMat)
3. Thomas Lincoln Correa Lisboa (Alliance)
3. Andre Carvalho Monteiro (BJJ Revolution Team)

Waga piórkowa:
1. Rubens Charles Maciel (Alliance)
2. Augusto Lopes Mendes (Soul Fighters BJJ)
3. Osvaldo Augusto Honorio Moizinho (Institute of Martial Arts - Caio Terra)
3. Eduardo Ramos da Silva (Atos Jiu-Jitsu)

Waga lekka:
1. Michael Josef Russell (Mauricio Gomes Origin BJJ Team)
2. Vinícius Tavares Marinho (GF Team)
3. Gabriel Rodrigues A. Goulart (Alliance)
3. Maxime Silvére Olivier (CheckMat)

Waga średnia:
1. Claudio Calasans Camargo Júnior (Atos Jiu-Jitsu)
2. Fernando Augusto da Silva (Alliance)
3. Mathias Fernandes Ribeiro (Alliance)
3. Alan Douglas Pereira do Nascimento (CheckMat)

Waga półcięzka:
1. Rômulo Claudio Barral (Gracie Barra)
2. Rodrigo Fajardo (Gracie Barra)
3. Renato Guimaraes Cardoso (CheckMat)
3. Vitor Fabio Martins Toledo (Atos Jiu-Jitsu)

Waga ciężka:
1. Dimitrius Soares Souza (Alliance)
2. Leonardo da Costa Maciel (GF Team)
3. Fabiano Junior Leite de Souza (Alliance)
3. Marcelo da Silva Bernardo (United BJJ)

Waga supercięzka:
1. Bernardo Augusto Rocha de Faria (Alliance)
2. Lucio Furtado Rodrigues (Gracie Barra)
3. Mauricio Henrique Cristo Lima (PSLPB Cicero Costha)
3. Filippi Soto Mattos (Barbosa JJ)

Waga ultraciężka:
1. Alexander Riis Hilligsoe Trans (CheckMat)
2. Rodrigo Henrique Cavaca (CheckMat)
3. José Ferreira da Silva Júnior (UAE Jiu-jitsu Team)
3. Leonardo Pires Nogueira (Alliance)

Absolute:
1. Leonardo Pires Nogueira (Alliance)
2. Bernardo Augusto Rocha de Faria (Alliance)
3. Alexander Riis Hilligsoe Trans (CheckMat)
3. Claudio Calasans Camargo Júnior (Atos Jiu-Jitsu)

Kobiety czarne pasy:

Waga lekko piórkowa:
1. Yasmin Tahira Sewgobind (Jiu Jitsu Factory)
2. Angelica Vieira Ferreira (Atos Jiu-Jitsu)

Waga piórkowa:
1. Mackenzie Lynne Dern (Gracie Humaita)
2. Michelle Zonato Nicolini (CheckMat)
3. Nyjah Easton (Team Lloyd Irvin)

Waga lekka:
1. Marina Soares de Araujo Ribeiro (CheckMat)

Waga średnia:
1. Luanna Alzuguir Marton Moraes (Alliance)
2. Ida Josefin Hansson (CheckMat)

Waga półciężka:
1. Caroline de Lazzer Cardoso (UAE Jiu-jitsu Team)
2. Polyana Lago Barbosa (Alliance)
3. Shanti A. D. Abelha (CheckMat)
3. Erika Carrarine Correia (De La Riva / BA)

Absolute:
1. Luanna Alzuguir Marton Moraes (Alliance)
2. Michelle Zonato Nicolini (CheckMat)
3. Marina Soares de Araujo Ribeiro (CheckMat)
3. Polyana Lago Barbosa (Alliance)