free templates joomla

UFC on FOX 6: Wypłaty! Johnson, Dodson, Pettis i Bader zainkasowali dodatkowo po 50 tysięcy!

UFC on FOX 6 nagrodyBohaterowie gali UFC on FOX 6, którą oglądaliśmy 26 stycznia 2013, Demetrious Johnson, John Dodson, Anthony Pettis i Ryan Bader zainkasowali za swoje występy dodatkowo po 50 tysięcy dolarów.

Pettis, który w kolejnej walce zmierzy się najprawdopodobniej z Bensonem Hendersonem, dostał nagrodę za "Nokaut wieczoru". Ryan Bader dostał nagrodę za "Poddanie wieczoru", natomiast starcie o pas mistrzowski w wadze muszej, w której zawodnicy toczą niesamowicie dynamiczne pojedynki, Johnson i Dodson za "Walkę wieczoru" zainkasowali dodatkowo po 50 tysięcy dolarów.

UFC oficjalnie potwierdziło zwycięzców wydarzeń wieczoru na konferencji prasowej po gali.

Ciężko nie zgodzić się z przyznanymi nagrodami w walce wieczoru. Johnson od początku był nękany przez pretendenta do tytułu mistrza wagi muszej, Dodsona, który w pierwszych dwóch rundach był bardzo blisko znokautowania obecnego mistrza. Z upływem czasu jego siła spadała. W pewnym momencie przewagę uzyskał obecny mistrz.  Dodson pokazał się z bardzo dobrej strony i nie byłoby raczej dziwne, jeśli zobaczylibyśmy starcie Johnson vs. Dodson II. Był to pojedynek trzymający w napięciu przez pełny wymiar czasowy.

Pettis zainkasował nagrodę za "Nokaut wieczoru". Już w pierwszej rundzie zastopował Donalda Cerrone poprzez kopnięcie na strefę żeber. Middlekick wykonany przez byłego mistrza WEC był na tyle celny że trafił dokładnie w wątrobę swojego przeciwnika.

Cerrone w przeciągu sekundy upadł na matę oktagonu i nie był w stanie kontynuować pojedynku.
Ryan Bader potrzebował tylko pięćdziesięciu sekund na poddanie 42-letniego Vladimira Matyushenko przez duszenie gilotynowe. Jest to najszybsze poddanie w historii dywizji półciężkiej UFC.