free templates joomla

Yodsaenklai Fairtex nokautuje Gregory Choplina na Lion Fight 8! Wyniki

Yodsanklai FairtexW piątek w nocy 25 stycznia odbyła się gala Muay Thai Lion Fight 8. Organizowana przez prężną grupę Lion Fight Promotion impreza odbyła się Hard Rock Hotel and Casino w Las Vegas a całość transmitowała stacja AXS TV. Głównym wydarzeniem gali był debiut legendy tajskiego boksu na amerykańskim rynku Yodsanklaia Fairtexa (181-71-4) z Tajlandii przeciwko francuskiemu odważnemu zawodnikowi Gregory Choplinowi (54-10).

Zagraniczny main event na amerykańskiej gali może nieco dziwić, ale prawda jest taka, iż w USA nie było chętnego na ten bój z Yodsanklaiem a Gregory Choplin chciał spróbować się z tak mocnym rywalem. Amerykanie wiedzieli co robią desygnując go do boju, bo niestety Francuz nie dojechał nawet do końca trzeciej rundy. Taj użył swojej koronnej techniki czyli lewego kopnięcia na tułów. Sam leworęczny Yodsanklai bije je z nieprawdopodobną siłą i regularnością. Wielu rywali te demolujące kopnięcie wyłączało z walki całkowicie. Dodatkowo i to mimo niskiego wzrostu, świetnie boksuje. Zatem Choplin uderzeń na wątrobę nie przetrzymał i tak jak rodak Yodsanklaia, Kem Sitsongpeenong miesiąc temu, przegrał przez nokaut.

W mniejszym main event doświadczona Amerukanka Tiffany Van Soest (5-0-1) pokonała także przez nokaut Angielkę Alexis Rufus (26-7). Amerykanka to podopieczna Alexa Palmy, który pierwsze nauki Kickboxingu pobierał w Polsce i dodatkowo mistrzyni świata WBC. Angielka z kolei jest mistrzynią świata WMC i ISKA a jej trenerem znany Mati Parks, ze Stars Gym. Niestety walka toczyła się przy przewadze Tiffany a pojedynek zakończył się po kopnięciu na głowę i prawym silnym ciosie w szczękę.

Udany powrót zaliczył najlepszy amerykański zawodnik Muay thai bez podziału na kategorie czyli Kevin Ross (37-9) , który pokonał Chrisa Kwiatkowskiego (30-8-1) na punkty. 33 letni "The Soul Assassin" po porażkach z Tajami Saenchai i Sagetdao Petpayathai w 2011, pauzował cały 2012 rok lecząc kontuzję i to zwycięstwo było dla niego niezwykle cenne.


Dobrą walkę stoczyli Remy Bonnel (59-8), którego na punkty pokonał Shane Campbella (44-11) i legendarny Malaipet Sasiprapa (141-27-6), który rywalizował kiedyś z Yodsanklaiem a w piątek zniszczył niskimi kopnięciami Vishnu Gulati (4-1).

Komplet wyników:

Main Event
160 lbs.: Yodsanklai Fairtex (Tajlandia) pokonał Gregory Choplina (Francja) przez KO (kopnięcie na tułów) w 3 rundzie (2:40 min)

Co-Main Event
125 lbs.: Tiffany VanSoest (USA) pokonała Alexis Rufus (Anglia) przez KO w 4 rundzie (0:25 min)

Główna karta
147 lbs.: Kevin Ross (USA) pokonał Chrisa Kwiatkowskiego (USA) przez decyzję
154 lbs.: Shane Campbell (USA) pokonał Remy Bonnela (USA) przez decyzję
147 lbs.: Malaipet (Tajlandia) pokonał Vishnu Gulati (USA) przez KO (niskie kopnięcia) w 2 rundzie (1:57 min)
118 lbs.: Vivian Leung (USA) pokonała Kate McGray (USA) przez decyzję
120 lbs.: Jason Andrada (USA) pokonał Thiago Azeredo (USA) przez KO (uderzenie łokciem) w 1 rundzie (2:35 min)
156 lbs.: Josh Shepard (USA) pokonał Damiena Earleya (USA) przez niejednogłośną decyzję 2-0