free templates joomla

Mateusz Gamrot awansuje na 8 pozycję w rankingu UFC

Mateusz GamrotNa ósmą pozycję w Rankingu UFC wagi lekkiej (155 lbs/70,3 kg) awansował w poniedziałek polski zawodnik MMA Mateusz Gamrot (21-1 MMA, 4-1 UFC) po zwycięstwie nad Ormianinem Armanem Tsarukyanem (18-3 MMA, 5-2 UFC) podczas gali UFC Vegas 57 (UFC on ESPN 38). Do tego momentu 31-letni fighter był na pozycji numer 12.

To bardzo wysoki awans, który otwiera możliwości nowych walk ze ścisłą czołówką tej dywizji. Dość powiedzieć, że Gamrot zepchnął na swoją pozycję słynnego Conora McGregora a bezpośrednio wyprzedza m.in. Tony'ego Fergusona. Na 11-stej pozycji pozostał z kolei Tsaruyan, który za pojedynek także zebrał pozytywne recenzje.

W chwili obecnej trwają spekulacje, z kim ewentualnie mógłby walczyć polski zawodnik. Nastąpi to najprawdopodobniej w terminie jesiennym, ale kilku rywali zapewne wyłonią najbliższe pojedynki jak choćby starcie byłego mistrza Rafaela Dos Anjosa z Rafaelem Fizievem. Inna ewentualność to pauzujący od roku niedoszły rywal Islama Makhacheva, Beneil Dariush, za którym optuje sam prezes Ultimate Fighting Championship, Dana White.

Liderem klasyfikacji jest Charles Oliveira, którego pozbawiono pasa mistrzowskiego z uwagi na brak limitu wagowego przy walce mistrzowskiej z Justinem Gaethje. Z polskich zawodników najwyżej klasyfikowany jest obecnie Jan Błachowicz zajmujący drugie miejsce na liście pretendentów w wadze półciężkiej (205 lbs/93,0 kg). 10 miejsce zajmuje obecnie Marcin Tybura w wadze ciężkiej (265 lbs/120,2 kg).