free templates joomla

Polka rozbija zawodniczkę UFC w walce na gołe pięści na Bare Knuckle Fighting Championship! Video

Martyna KrólPierwsze zwycięstwo w walce bokserskiej na gołe pięści odnotowała 28-letnia polska zawodniczka Martyna Król, która debiutowała w organizacji Bare Knuckle Fighting Championship. Stało się to podczas gali BKFC Fight Night w Jackson w stanie Mississippi, która odbyła się w nocy z 29 na stycznia.

Polka zmierzyła się z weteranką UFC i byłą mistrzynią Resurrection Fighting Alliance, Jocelyn Jones-Lybarger. Pojednek został zatrzymany po trzeciej rundzie, ponieważ Amerykanka była bardzo mocno porozbijana ciosami Król.

Polka zdecydowanie wygrała dwie pierwsze rundy wykorzystując długie ciosy proste. Obie też mocno klinczowały i zadawały sobie ciosy i obrażenia w zwarciu. Amerykanka zaczęła krwawić, ale w trzeciej rundzie też zaczęła trafiać i odradzać się w tym pojedynku. W przerwie jednak lekarz zadecydował, że należy przerwać pojedynek, bo rany i krwawienie są zbyt silne.

Historycznie to pierwszy udział i zwycięstwo polskiej zawodniczki w boksie na gołe pięści i do tego w najbardziej znanej organizacji jaką jest w USA Bare Knuckle Fighting Championship. Martyna to zawodniczka Muay Thai a sportami walki zainteresowała się mając 19 lat, gdy z Holandii gdzie mieszkała z rodzicami wyjechała do Tajlandii. Startowała tam w wielu prestiżowych turniejach i eventach. Aktualnie mieszka w USA.

Autor: Tomasz Majewski