free templates joomla

Nie żyje legendarny holederski kickboxer! Video

Lloyd Van Dams W wieku 49 lat zmarł jeden z najbardziej znanych zawodników holenderskiego rynku Kickboxingu Lloyd Van Dams. Pochodzący z Surinamu weteran K-1 był mistrzem świata i mistrzem Europy w Muay Thai, a ostatni pojedynek stoczył w 2010 roku. W swojej karierze mierzył się z całą światową czołówką zawodników takich jak Ernesto Hoost, Mike Bernardo, Remy Bonjasky czy Semmy Schilt.

Starsi polscy kibice mogą kojarzyć go z pojedynku z polskim karateką Tomaszem Kucharzewskim w Japonii, gdy Van Dams znokautował Polaka w drugiej rundzie walki turniejowej na gali K-1 Braves '99.

W karierze wygrał 69 walk a przegrał 12, notując 3 remisy. Szczyt kariery surinamsko - holenderskiego fightera to przełom ubiegłego stulecia i początek XXI wieku. Nim zakończył karierę był niepokonany przez cztery lata. Jego trenerami byli Thom Harinck z legendarnego Chakuriki Gym i Jan Vleesenbeek, u którego zaczynał naukę Karate Kyokushin. Od 2006 roku prowadził swój gym w Utrechcie. Przyczyna śmierci nie została podana.
 
Lloyd Van Dams