free templates joomla

Były mistrz Glory, pogromca Israela Adesanya - Alexsandro Pereira podpisał kontrakt z organizacją UFC!

Alex Pereira34 letni wybitny brazylijski kickboxer Alexsandro "Poatan" Pereira (3-1 MMA, 0-0 UFC) podpisał kontrakt z największą światową organizacją walk MMA jaką jest amerykańska Ultimate Fighting Championship! Niedawny mistrz dwóch dywizji wagowych w Glory Kickboxing poinformował o tym fakcie w mediach społecznościowych stawiając swój podpis na dokumencie. Nie będzie to jego debiut w Mieszanych Sztukach Walki a kontynuacja kariery.

Kickboxerską karierę rozpoczął w 2009 roku. Zbudował rekord 33 zwycięstw oraz 7 porażek. Pereira w zawodowym Kickboxingu zdobył takie trofea jak: tytuł mistrza Brazylii CBKB w wadze 85 kg w formule K-1, mistrza Panameryki WAKO -Pro w wadze średniej, mistrza WGP Kickboxing w wadze do 85 kg, mistrza GLORY w wadze średniej (85 kg) i cruiser (95 kg).

Pokonał dwukrotnie obecnego dominatora wagi średniej UFC Israela Adesanyę, za pierwszym razem przez decyzję, za drugim przez nokaut. Od kilku lat jest na najwyższych pozycjach wagi średniej na świecie. Przed ostatnią walką zaliczył serie 10 zwycięstw, w tym 8 z pasem mistrzowskim w tle. Zdetronizował samego Artema Vakhitowa - mistrza Glory Kickboxing na Glory 77 i niestety stracił pas wagi cruiser na ostatniej Glory 78 Badr vs Wrzosek. Pas wagi średniej zwakował wcześniej.

W MMA dotychczas zanotował 3 zwycięstwa oraz 1 porażkę. W mieszanych sztukach walki zadebiutował w 2015 roku, na gali Jungle Fight 82 przegrywając przez poddanie z bardziej doświadczonym Quemuelem Ottoni. W trzech ostatnich pojedynkach wygrał przed czasem, nokautując rywali. W ostatnim pojedynku mierzył się w walce wieczoru z Thomasem Powellem na gali LFA 95. Pereira na co dzień trenuje z Gloverem Teixeirą, przyszłym rywalem Jana Błachowicza, więc jego umiejętności parterowe mogą być coraz lepsze, bowiem Glover od wielu lat jest posiadaczem czarnego pasa BJJ.

Autor: Adrian Mularczyk