free templates joomla

KSW 58 - Typowanie Redakcji

KSW 58 Kołecki vs ZawadaW sobotę 30 stycznia, odbędzie się gala KSW 58 w systemie PPV. Podczas wydarzenia będziemy mogli zobaczyć 8 pojedynków zawodowych w formule MMA. Główną atrakcją będzie starcie byłego medalisty olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów, Szymona Kołeckiego, który stanie na przeciwko bardzo doświadczonego zawodnika mieszanych sztuk walki, Martina Zawady z UFD GYM.

Pojedynek zapowiada się bardzo ekscytująco. W walce mistrzowskiej do obrony pasa w kategorii piórkowej stanie utalentowany Francuz, Salahdine Parnasse, a jego oponentem będzie dobrze znany polskiej publiczności, Daniel Torres. Transmisja rozpocznie się o godzinie 20. My postanowiliśmy się zabawić w typowanie całej karty walk oraz krótką analizę wszystkich 8 pojedynków. Zapraszamy do czytania!

WALKA O MISTRZOSTWO KATEGORII PIÓRKOWEJ (-65.8kg)

Salahdine Parnasse (14-0-1) vs Daniel Torres (11-4)
Pięciorundowe starcie mistrzowskie w wyłącznie zagranicznej obsadzie to niezwykła rzadkość podczas gal, które odbywają się na terenie Polski. W kategorii piórkowej niekwestionowanym pełnoprawnym mistrzem KSW po odejściu Mateusza Gamrota z federacji jest wcześniej tymczasowy champion, młody i utalentowany Francuz, Salahdine Parnasse. Po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją wraca do zawodowych startów i w obronie swojego mistrzowskie tytułu stanie do walki z Danielem Torresem, który reprezentuje Austrię. Obaj są młodzi i prezentują bardzo wszechstronną walkę wręcz na niesamowicie wysokim poziomie. Parnasse w swojej karierze jeszcze nigdy nie zaznał porażki i chociaż ma zaledwie 23 lata, to na stoczył już w swojej karierze 15 walk, gdzie raz tylko zremisował, a w innych pojedynkach totalnie dominował nad swoimi rywalami i wygrywał. Dla Torresa będzie to 5 pojedynek dla federacji KSW. Obecnie jest na fali 3 zwycięstw z rzędu, a w ostatnim starciu po bardzo wyrównanej walce, wypunktował Maxa Coga i wygrał przez niejednogłośną decyzję sędziowską. Jeszcze nigdy w swojej karierze Daniel nie walczył na dystansie 5 rund, a Francuz w swoim ostatnim pojedynku stoczył 25 minutową batalie w oktagonie z Ivanem Buchingerem, którego pokonał jednogłośnie na punkty. Obaj zawodnicy uwielbiają bić się w stójce, ale i płaszczyzna parterowa nie jest im obca. Uważamy, że faworyt w tym starciu jest tylko jeden i jest nim obecny mistrz kategorii piórkowej, Salahdine Parnasee i jedynie pech Franucza, jak np. doznanie kontuzji podczas walki, mógłby przynieść wygraną w tym pojedynku Danielowi Torresowi. Przewidujemy totalną dominację Parnasse nad oponentem i wygraną w przed czasem do 4 rundy.
TYP: SALAHDINE PARNASSE (Zwycięstwo przez KO/TKO w 3 rundzie)

WALKA WIECZORU

Szymon Kołecki (8-1) vs Martin Zawada (29-15-1)
Pierwotnie Szymon Kołecki miał zmierzyć się z Łukaszem Jurkowskim, ale popularny Juras ostatecznie nie podjął rękawic i w zamian za to na przeciwko byłe sztangisty, medalisty olimpijskiego, stanie doświadczony zawodnika MMA, Martin Zawada, który kiedyś dwukrotnie pokonał Łukasza Jurkowskiego, a więc ta zamiana rywali może dać nam dużo lepsze widowisko sportowe. Kołecki uprawia MMA dosłownie 4 lata, a w przeciągu tego czasu zdołał wygrać 8 pojedynków i tylko raz przegrał przez decyzję z niesamowicie doświadczonym grapplerem, Michałem Bobrowskim. Jedyne co działa na niekorzyść naszego medalisty olimpijskiego to jego wiek, ponieważ ma już 39 lat. Gdyby trochę wcześniej zaczął swoją przygodę z mieszanymi sztukami walki to pewnie mógłby śmiało iść po pas KSW, chociaż i teraz nie jest powiedziane czy takiej szansy Szymon nie otrzyma, aczkolwiek najpierw musi uporać się z Zawadą i pokonać go w najbliższą sobotę w klatce. Martin Zawada w swoim ostatnim pojedynku, wygrał z wielkim nazwiskiem w świecie sportów walki, a mianowicie Thiago Silvą. Wielu ekspertów uważa Martina za najlepiej boksującego zawodnika w całej federacji KSW. Na codzień trenuje w niemieckim UFD GYM, gdzie może toczyć sparingi z takimi kozakami, jak np. Roberto Soldic. Martin to weteran MMA, który w tym sporcie stoczył już 45 walk, a więc doświadczenie stoi po jego stronie. Szymona wielkim paliwem jest siła i wola walki, mocny charakter, który już niejednokrotnie zdołał pokazać podczas swoim walk. Dużą rolę podczas tej walki będzie odgrywało przygotowanie tlenowe. W oczach bukmacherów faworytem jest podopieczny Mirosława Oknińskiego, ale my jednak w tej walce stawiamy na czyste zwycięstwo przed czasem Martina Zawady.
TYP: MARTIN ZAWADA (Zwycięstwo przez KO/TKO w 2 rundzie)

Pozostałe pojedynki gali KSW 58:

Michał Michalski (8-4) vs Aleksandar Rakas (16-7)
Kategoria półśrednia i pojedynek mocno bijącego Michała Michalskiego i debiutującego w organizacji KSW, zawodnika "CRO COP TOP TEAM", pochodzącego z Chorwacji, Aleksandara Rakasa. Ciężkie starcie do typowania, bo tutaj będzie naprawdę bliska walka i wynik może pójść w dwie strony. Obaj wojownicy swoje ostatnie pojedynki wygrywali przed czasem i są na fali zwycięstw, ale tego wieczoru jeden z nich będzie musiał opuścić klatkę na tarczy. Michał lubi nokautować swoich oponentów, a jego przeciwnik często kończy swoje starcia poddając rywali. Dobrze, a więc pokierujemy się tutaj sercem i stawiamy na Polaka! Wierzymy mocno, że Michał będzie w znakomitej formie i narzuci swój styl walki. Stawiamy na walkę w pełnym wymiarze czasowym.
TYP: MICHAŁ MICHALSKI (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Shamil Musaev (13-0) vs Uros Jurisic (11-0)
Walka dwóch niepokonanych zawodników kategorii półśredniej i pomimo, że nie walczy w niej żaden Polak, to prawdziwi fani MMA już zacierają ręce na myśl o tej batalii. Musaeva mogliśmy oglądać już dwukrotnie w klatce KSW i zawsze szybko odprawiał swoich rywali przed czasem. Na swojej rozkładówce ma takie nazwiska, jak: Szymajda i Szulakowski czy uda mu się zdobyć kolejny skalp i wygrać w sobotę, przekonamy się o tym już niedługo. Jego rywal będzie debiutujący w klatce KSW, Uros Jurisic. Jak dotychczas tylko jedna jego walka kończyła się przez decyzję sędziowską, a tak 5 razy wygrywał przez KO/TKO, jak również 5 razy poddawał swoich oponentów. Zawodnik ten reprezentuje Słowenie i trenuje w "ATT" ("American Top Team"). Jest 2 lata starszy od Rosjanina, ale ten aspekt akurat nie będzie miał znaczenia na wynik w tym pojedynku. To będzie zapewne twarda i mocna walka, ale raczej nie zakończy się przed czasem i o werdykcie będą musieli zadecydować sędziowie. My stawiamy na debiutującego zawodnika w klatce KSW, Urosa Jurisica.
TYP: UROS JURISIC (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Michał Andryszak (21-9) vs Guto Inocente (8-5)
Ciężkie grzmoty w wadze ciężkiej, czyli walka polsko-brazylijska. Guto Inocente to zawodnik, który niegdyś toczył pojedynki dla takich organizacji jak Strikeforce czy UFC, ale tylko w tej pierwszej udało mu się wygrać pojedynek i to z zawodnikiem, który później bił się również dla federacji KSW, Virgilem Zwickerem. Brazylijczyk ostatni ze swoich pojedynków toczył 4 miesiące temu i odniósł zwycięstwo przed czasem. Michał Andryszak, kiedyś był głównym faworytem do zdobycia tytułu mistrzowskiego w wadze ciężkiej w federacji KSW, ale jak dotychczas tak się nie stało. Obecnie wraca po porażce, którą poniósł z rąk Michała Kity. Wynik walki nie jest tutaj sprawą prostą do przewidzenia. Jeśli walka wyjdzie poza pierwszą rundę to faworytem do wygrania będzie rywal zawodnika trenującego na co dzień w klubie Ankos Poznań. Uważamy ten scenariusz za bardzo prawdopodobny, ale niekoniecznie ostatecznie tak wytypujemy, bo wydaje nam się że jednak "Longer" wyciągnął wnioski ze wcześniejszych swoich porażek i teraz z początku pierwszej rundy wykona jakiś nietypowy high kick i zaskoczy swojego rywala i ciężko znokautuje.
TYP: MICHAŁ ANDRYSZAK (Zwycięstwo przez KO/TKO w 1 rundzie)

Paweł Polityło (5-2) vs David Martinik (4-1)
Pojedynek najlżejszych zawodników z dzisiejszej karty walk. Waga kogucia, a w niej bratobójczy pojedynek dwóch Polaków, Pawła Polityło i Davida Martinika. Pochodzący z Cieszyna Martinik zadebiutuje w klatce KSW po świetnym zwycięstwie nad mega faworytem gali BABILON MMA, Patrykiem Trytkiem, którego udusił w 2 rundzie. Jest to zdecydowanie świetny grappler, który już niejednokrotnie udowadniał to podczas swoich walk w MMA. Na przeciwko niego stanie mocny i doświadczony Paweł Polityło, dla którego będzie to 5 walka dla federacji KSW i zapewne jeśli ją wygra dostanie kolejną szansę zrewanżowania się Antunowi Racicowi, a tym samym możliwości sięgnięcia po mistrzowski pas. Paweł przegrał w swojej karierze dwukrotnie z zawodnikiem z Chorwacji i zawsze była to niejednogłośna decyzja sędziowska. Jest to twardo walczący zawodnik i raczej nie pozwoli rozwinąć skrzydeł w tym pojedynku młodszemu rywalowi, ale również uważamy, że ta walka może potrwać pełne 3 rundy.
TYP: PAWEŁ POLITYŁO (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Robert Ruchała (4-0) vs Daniel Bazant (4-1)
Typowy pojedynek strikera z grapplerem. Walka polsko-chorwacka i zderzenie dwóch różnych styli, a to może zwiastować jedno, ogromne fajerwerki w oktagonie. Robert Ruchała na gali KSW 56 został nagrodzony bonusem za najlepsze poddanie wieczoru i teraz znów dostaje od włodarzy federacji szansę na udowodnienie swojej wartości dla najlepszej polskiej organizacji MMA. Jego rywalem będzie mocno bijący Chorwat, Daniel Bazant, który w swojej karierze 4 razy wygrywał przez KO/TKO i to w 1 rundzie. Jeśli Robert zawalczy mądrze i narzuci swój styl walki, czyli sprowadzi ją do płaszczyzny parterowej to raczej przybysz z Chorwacji nie będzie miał za dużo do powiedzenia. Stawiamy mocno na Roberta Ruchałę i kolejną wygraną przed czasem.
TYP: ROBERT RUCHAŁA (Zwycięstwo przez poddanie w 2 rundzie)

Bartłomiej Kopera (9-6) vs Francisco Barrio (7-2)
Walka otwierająca kartę KSW 58 i pojedynek o być, albo nie być w federacji KSW dla Polaka, który we wcześniejszych swoich 3 pojedynkach przegrywał kolejno z: Filipem Wolańskim, Maciejem Kazieczko i Łukaszem Rajewskim. Na przeciwko niego stanie zawodnik z Argentyny, Francisco Barrio, który na KSW 56 stoczył bardzo wyrównany pojedynek z utalentowanym Mateuszem Legierskim. Pierwsza walka, a w klatce już będzie zapewne gorąco od początku tego starcia. Ciekawe jak wpłynie mocna presja na Bartka, który walczy o dalszy kontrakt, a i też dużą niewiadomą jest to w jakiej formie przyjedzie Barrio do Polski, ale stawiając na to, że będzie tak dobrze przygotowany do pojedynku z Legierskim to możemy spodziewać się mocnej bitki i w stójce i w parterze. Ostatecznie jednak myślimy, że walka będzie trwać pełne 3 rundy, a zwycięsko z tego pojedynku wyjdzie... Francisco Barrio.
TYP: FRANCISCO BARRIO (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

W gwoli podsumowania tej całej karty walk oraz naszego typowania pragniemy przypomnieć, że nie bierzemy odpowiedzialności za wasze puszczone kupony, ale też zachęcamy, żeby bukmacherkę traktować bardziej w formie zabawy i dodatkowych emocji podczas oglądania walk, a nie stawianiu grubych pieniędzy, ponieważ popaść w nałóg hazardu jest dość łatwo, a skutki mogą być opłakane. My już z wielką niecierpliwością oczekujmy na sobotnie KSW 58 i pojedynki współczesnych gladiatorów w formule MMA. Może ta karta walk nie jest obsadzona w wielkie gwiazdy, ale za to walczą tam fenomenalni sportowcy i zawodnicy, którzy dostarczą nam wielkich emocji co gwarantuje pozytywną i sportową gorączkę sobotniej nocy. Pozdrawiamy!

Autor: Sebastian "Młody" Szczerek