free templates joomla

Kołecki kontra Zawada w walce wieczoru i Parnasse kontra Torres na KSW 58! Zapowiedź gali!

KSW 58Już w najbliższą sobotę 30 stycznia odbędzie się pierwsza w tym roku, długo wyczekiwana gala KSW 58, podczas której będziemy mogli zobaczyć osiem spektakularnych, a zarazem mocnych sportowych pojedynków. Tradycyjnie w czasie pandemii, wydarzenie odbędzie się w systemie zamkniętym bez publiczności, ale nie zraża to fanów, czekających od lat na starcia najlepszej polskiej marki sportów walki

Najważniejsze rangą, będzie międzynarodowe starcie o pas wagi piórkowej, gdzie do klatki KSW powróci niepokonany mistrz, Salahdine Parnasse (14-0-1), który skrzyżuje rękawice z pretendentem do mistrzowskiego pasa, Danielem Torresem (11-4). Francuz to zawodnik, którego polscy fani uwielbiają i szanują. Z kolei Torres dał się poznać jako twardziel, który może zaskoczyć każdego, jak stało się to np. z doświadczonym europejskim mistrzem Maxem Cogą z Niemiec na KSW 57.

Co-main event sobotniego wydarzenia (karta główna) to dobrze zapowiadająca się bitka Szymona Kołeckiego (8-1) wraz z Martinem Zawadą (29-15-1). Przeciwnikiem Mistrza Olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów jest doświadczony polsko - niemiecki "King Kong", pogromca Łukasza Jurkowskiego czyli popularnego „Jurasa”. Weteran KSW na pewno postawi wysoko poprzeczkę w drodze po zwycięstwo Kołeckiemu, będącego zdecydowanym faworytem wśród ekspertów i bukmacherów. Jednak nie należy zapominać o klasie Zawady.

Ponadto czeka na nas jeszcze sześć innych ciekawych pojedynków, które z pewnością zainteresują każdego z fanów MMA. W karcie głównej KSW 58 zobaczymy m.in. walkę dwóch niepokonanych zawodników. Będą to Shamil Musaev (13-0) z rosyjskiego Dagestanu i Uroš Jurišić (11-0) z Chorwacji. Musaeva polska publiczność poznała, bowiem miał być rywalem samego Mateusza Gamrota na KSW 54 w walce o pas wagi lekkiej. Dla Jurišića będzie to debiut w Polsce a warto pamiętać, iż ma on za sobą walki na amerykańskim rynku MMA. Obaj zmierzą się w kategorii półśredniej (170 lbs/77,1 kg).

Inna atrakcja to starcie Michała "Longera" Andryszaka (21-9), zawodnika lubiącego kończyć pojedynki w widowiskowy sposób przed czasem z legendarnym brazylijskim kickboxerem Guto Inocente (8-5), który ma za sobą w przeszłości dwie walki dla UFC, w tym jedną z pogromcą Marcina Tybury, Derrickiem Lewisem. Tybura i Andryszak trenują obecnie w jednym klubie Ankos MMA Poznań. Brazylijczyk po świetnej karierze w Kickboxingu w 2019 roku postanowił wrócić do MMA. To będzie nie lada gratką dla polskich widzów.

Gratką także będą takie konfrontacje jak ta ambitnego Polaka, Michała Michalskiego (8-4) z dynamicznym  Aleksandarem Rakasem (16-7) z Bałkanów, który aż 14 swoich walk zakończył w pierwszej rundzie. To międzynarodowe starcie i poważny test dla Polaka wracającego po długiej przerwie.

Karta wstępna zawiera trzy ciekawe pojedynki. Mocno prezentuje się walka doświadczonego Bartłomieja Kopery (9-6) z argentyńsko – chorwackim zawodnikiem Francisco Barrio (7-2) w wadze lekkiej (155 lbs/70,3 kg). Obaj są po porażkach w ciężkich konfrontacjach w KSW  i będą starali się pokazać swoją wartość. Mimo przegranych dali z siebie wszystko i na to liczą teraz włodarze wiodącej europejskiej organizacji.

Starcia Roberta Ruchały (4-0) z Nowego Sącza i Daniela Bažanta (5-1) to sprawdzian zaplecza KSW. Każdy z nich będzie chciał się pokazać jak najlepiej i każdy ma swój cel. Pojedynek jest catchweightem w wadze  do 68 kg. Kartę zamyka starcie polskiego zapaśnika mieszkającego w Irlandii Pawła Polityło (5-2) z Davidem Martinikiem (4-1) w wadze koguciej do 61,2 kg.

Gala KSW 58 odbędzie się 30.01.2021 i rozpocznie się o godzinie 20:00. Ze względu na aktualnie panujące okoliczności wydarzenie będzie miało miejsce bez udziału publiczności w systemie PPV na stronie KSWTV.COM.

autor: Daria Majka