free templates joomla

Mistrz Glory Kickboxing Alex ''Poatan'' Pereira powraca do MMA! Sparingpartner Glovera Teixeira w LFA!

Alex Poatan PereiraMistrz organizacji Glory Kickboxing w wadze średniej Alex "Poatan" Pereira (2-1 MMA, 40-6 KB) nie mogąc doczekać się kolejnej walki w Kickboxingu, po 3,5 roku przerwy postanowił ponownie spróbować swoich sił w Mieszanych Sztukach Walki. Pereira to dwukrotny pogromca aktualnego mistrza UFC wagi średniej Israela Adesanya z czasów jego kariery w Kickboxingu w 2016 i 2017 roku.

Jako regularny mistrz wagi średniej i tymczasowy mistrz w wadze półciężkiej Glory w 2015 i 2016 roku poza Kickboxingiem stoczył trzy walki MMA w brazylijskiej Jungle Fight. Wygrał z nich dwie. Teraz postanowił kontynuować karierę podpisując umowę z amerykańską Legacy Fighting Alliance.

Tę samą przez którą m.in. do UFC trafiła Valentina Schevchenko, ale nie tylko ona a wielu świetnych zawodników. LFA to przedmurze zawodników UFC i Bellator MMA. Być może także dla Pereiry to dobra opcja. Jego rywalem ma być walczący w wadze średniej 25-letni Amerykanin Thomas "Diamond" Powell (4-4) i nie będzie to łatwe zadanie.

33-letni Pereira ma jednak doświadczenie we współpracy ze swoim starszym kolegą Gloverem Teixeirą - pretendentem numer jeden do pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej UFC. Na marginesie polscy kibice doskonale wiedzą, iż mistrzem tej wagi jest Jan Błachowicz. Pereira do ostatniej walki Teixeiry z Marretą Santosem był też głównym sparringpartnerem stójkowym, prowadzącego swój klub Teixeira MMA & Fitness w Bethel w stanie Connecticut w Stanach Zjednoczonych, rodaka. Trenując z nim zaraził się we wrześniu br. koronawirusem Covid-19 co było powodem odwołania pierwotnego terminu walki Thiago Santosa z Teixeirą.

Na marginesie warto przypomnieć, iż latem 2018 roku "Poatan" miał zakontraktowaną walkę na Dana White's Contender Series, gdzie miał zmierzyć się z rodakiem Diego Henrique da Silvą, ale "refleksem" wykazała się tu jego macierzysta Glory Kickboxing i zablokowała ten występ. Jako ciekawostę warto podać fakt, iż w kickboxerskiej organizacji walczy jego siostra Alina Perreira a on sam przeszedł na islam kilka lat wstecz. Także w boksie ma jeden zwycięski zawodowy pojedynek a warto podkreślić, iż jest zawodnikiem z fantastycznymi zasięgami, bowiem przy wzroście 194 cm ma 203 cm zasięgu ramion. To jedne z najlepszych parametrów nie tylko tej kategorii wagowej.