free templates joomla

Żona legendy MMA zwolniona z pracy po przejściu na islam

Wilhelm "The Amazing" Ott MMALegendarny austriacki wojownik MMA Wilhelm "The Amazing" Ott (19-17-1), powiedział, że jego żona została zwolniona z pracy po przyjęciu islamu. Ott mówi, że pomimo tego incydentu jego żona nadal będzie dumnie nosić chustę na głowie i nie wyrzeknie się nowej wiary. 37-letni Ott przeszedł na islam nieco wcześniej.

Ogłosił to w poście na Instagramie, informując, iż został muzułmaninem, recytując Szahadę, islamskie wyznanie wiary, a także jeden z pięciu filarów islamu. ”Kryzys koronawirusowy dał mi spokój i pomógł odnaleźć moją wiarę. Moja wiara jest teraz na tyle silna, że mogę rozpoznać jedynego prawdziwego Boga i odmawiać Szahadę, aby z dumą powiedzieć: Tak, jestem muzułmaninem” - napisał zawodnik Instinct Gym.

Żona Ott'a, Michele Birringer, również przyjęła islam a para regularnie zamieszczała zdjęcia i filmy. Najnowsze były z okazji Eid al-Fitr - końca islamskiego świętego miesiąca Ramadanu. „Teraz, gdy kryzys koronawirusa powoli dobiega końca, miłość do bliźniego powoli się kończy. Dzisiaj moja żona została zwolniona, ponieważ chustka na głowie nie pasuje do charakteru pracy" - dodał Ott na swoim oficjalnym koncie na Instagramie.

Jej pracodawca zadzwonił do mnie później i powiedział, że może zostać, dopóki nie znajdzie sobie czegoś innego. Ale nie, moja żona już tam nie pracuje. To znak od Allaha, że ta praca jest zła. Alhamdulilah. Mówi, że nadal będzie dumnie nosić chustę. Po nawróceniu ludzie bali się, że staniemy się radykalni”  Ott zamknął stanowisko. Ott w kwietniu przeszedł na islam i powiedział, że koronawirus doprowadził go do znalezienia „prawdziwej wiary” - wyjaśnił całą sytuację Ott.

Ott był mistrzem Austrii w MMA w wagach 84 kg i 93 kg. Został też mistrzem Europy w 84 kg i zawodowym mistrzem organizacji Vendetta do 77 kg. Karierę zaczął w 2007 roku. W 2019 stoczył 6 pojedynków. I po 2 porażkach, 4 z nich wygrał pod rząd.