free templates joomla

Mistrz kickboxingu i żona skazani na karę więzienia i biczowanie

Ahmad Moinshirazi Shabnam ShahrokhNie w każdym kraju istnieje zrozumienie dla rzeczy, które wydają się dla nas oczywiste i nie podlegające dyskusji. Przykładem jest Iran, gdzie małżeństwo znakomitych kickboxerów Seyed Ahmad Moinshirazi i jego żona Shabnam Shahrokhi zostali skazani zaocznie na karę 16 lat więzienia, dodatkowo 74 baty i 3 miesiące prac społecznych (Mąż został skazany na dziewięć lat więzienia. Żona została skazana na siedem lat, baty i trzy miesiące prac społecznych). Wyrok został wydany przez Sąd Rewolucyjny w Iranie.

Para od września 2019 roku przebywa obecnie na emigracji a w zasadzie na wygnaniu w sąsiedniej Turcji, wraz z dwójką dzieci. Shirazi powiedział, że rodzina opuściła Iran wraz ze swoimi dziećmi, gdy zdali sobie sprawę, że Sąd Rewolucyjny chce ich skazać i w zasadzie wyrok zapadł już przed procesem.

Tak też się stało. 29 kwietnia br. oboje zostali oskarżeni o „szerzenie propagandy przeciwko reżimowi irańskiemu i szerzenie moralnej korupcji, poprzez obsceniczne i wulgarne treści na Instagramie”. Według radia Farda para opuściła kraj po przesłuchaniu przez irańskich strażników moralności, gdy nakazano im „zaprzestania przesyłania postów i zdjęć, krytycznych dla polityki wewnętrznej Iranu, a także zdjęć żony bez hidżabu”. Mówiąc wprost, oboje działali społecznie piętnując negatywne zjawiska w Iranie i nie zamierzali poprzestać. Ich historia obiegła wszystkie media w krajach islamskich i nie tylko.

syed ahmad_moinshirazi, shabnam_shahrokhDziałalność pary na niwie mediów społecznościowych nie pozostawała niezauważona przez Strażników Rewolucji, Seyed Ahmad Moinshirazi występujący pod nickiem Picassomo ma 590 tysięcy obserwujących a żona Shabnam Shahrokhi 880 tysięcy obserwujących. Oboje byli świetnymi zawodnikami Kickboxingu. Mąż zdobył tytuł mistrza świata ISKA w 2013 roku pokonując Niemca Larsa Speingera w wadze 78,4 kg (kat. średnia). Po karierze został trenerem i prowadził własną siłownię w Iranie. Teraz w Turcji chce zacząć wszystko od nowa.

38-letnia Shabnam Shahrokhi to nie tylko świetna sportsmanka, ale także absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Azad w dziedzienie literatury francuskiej. Trenowała lekkoatletykę od 2004. W 2010 roku jej pasją stały się sporty walki i zdecydowała się wziąć udział w międzynarodowych zawodach Kickboxingu. W 2014 roku na mistrzostwach świata ISKA (International Sport Karate Association) w Portugalii, zdobyła srebrny medal. W 2015 roku zdobyła srebrny medal World Combined Combat Arts Championship w Hiszpanii.