free templates joomla

Michał Fijałka vs Karol Celiński na MMA Attack 3!

Fijałka vs CelińskiOrganizacja MMA Attack po zapowiedzi występu dwóch czołowych polskich fighterów Tomasza Drwala i Damiana Grabowskiego ogłosiła pierwszy pojedynek, który odbędzie się na gali MMA Attack 3, planowanej na 27-go kwietnia w Katowicach. Zmierzą się nim Michał "Sztanga" Fijałka (8-3 MMA, 0-1 MA) z Berkserkers Team Szczecin i Karol Celiński (10-4 MMA, 0-0 MA) z olsztyńskiego Arrachiona.


Pojedynek odbędzie się wadze półciężkiej (do 93 kg) a nowością całej imprezy jest wprowadzenie przepisów a'la UFC z uderzeniami łokciami. MMA Attack jest trzecią organizacją po Fighters Arenie i Profesjonalnej Lidze MMA, która ten element wpisuje na stałe do swojego regulaminu walk. Pojedynek Fijałki i Celińskiego pokazany zostanie na antenie Polsatu Sport a więc poza główną kartą na otwartym Polsacie.

Dla 29-letniego Fijałki, będzie to drugi występ na gali MMA Attack. Na poprzedniej edycji przegrał on na punkty po jednej z najbardziej emocjonujących walk Hansowi Stringerowi z Holandii. Trenerem Fijałki jest Piotr Bagiński i Michał Materla, który towarzyszył mu przy ostatniej walce w narożniku. Fijałka jest świetnym grapplerem i w 2008 roku wygrał turniej KSW Eliminacje 2 a także zwyciężył Dave Dalgliesha z Holandii na KSW 10 w 2009 roku.

Karol Celiński z kolei ostatnie pojedynki toczył poza granicami kraju a dokładnie w Rosji. Kończył je ze zmiennym szczęściem, bowiem w pierwszej uległ najbardziej utalentowanemu rosyjskiemu zawodnikowi wagi ciężkiej jakim jest Witalij Minakow. W kolejnej pokonał Jurija Gorbenkę zmuszając rywala do poddania. W 2012 roku pojawiały się informacje, iż utalentowany Celiński podpisze umowę z konkurentem MMA Attack czyli KSW. Okazało się jednak, że Celiński będzie jednak w MMA Attack.