free templates joomla

Nobuyuki Sakakibara o ''niezakażonych galach'' Rizin FF

Nobuyuki SakakibaraSportowe życie w Japonii ustało całkowicie w odniesieniu do gal, które miały się w kwietniu, tym nie mniej Nobuyuki Sakakibara, dyrektor generalny RIZIN, już planuje kolejne wydarzenia i ich model. W nowo otwartym kanale na Youtube „Called by President Sakakibara” od 22 kwietnia na żywo przez godzinę w każdą środę wieczorem informuje o kolejnych przedsięwzięciach.

Większość dotyczyła ostatnio przyszłości RIZIN a głównie „Festiwalu Sztuk Walki”, który ma się odbyć latem tego roku. Ujawnił również plan o nazwie „Niezakażona gala” w ramach, którego 100 milionów jenów (3,8 mln pln - przyp. red.) zostanie zebranych od 100 osób. One wydarzenie zobaczą jako pierwsze a nagranie walk dla ogółu społeczeństwa trafiłoby w kilka dni później.

Prezes rozważa nawet galę na 10 tysięcy osób, ale dziś w dobie koronawirusa Covid-19 będzie to niezwykle trudne logistycznie. Sam przyznał, że byłaby to desperacja. "Weryfikuję, co właściwie mogę zrobić, więc wkrótce to ogłoszę. Niedługo to się stanie” - zaznaczył twórca legendarnej Prode FC a teraz Rizin.

Jest też entuzjastycznie nastawiony do pomysłu UFC "Fight Island" twierdząc, że to nie gala "bez publiczności" a gala "dla niezainfekowanych". To delikatna różnica. Przynajmniej zdaniem prezesa. Na razie na kanale uruchomiono możliwość wpłat przeznaczonych dla zawodników, którzy pozostają w bezczynności. To program pomocowy organizacji. Dalsze szczegóły gal RIZIN już jutro, bo 29 kwietnia kolejna audycja a wniej szczegóły „Summer's Martial Arts Festival”.