free templates joomla

Tatneft Cup 2020: Pechowy 13 sezon rozpoczęty przy pustych trybunach! Wyniki & Video

Tatneft Cup 2020W niedzielę 15-go marca w Kazaniu w Rosji odbyła się pierwsza eliminacyjna gala Kickboxingu Tatneft Cup 2020 (oryg. (Бои по правилам TNA на кубок ТАТНЕФТЬ) i jak łatwo się domyślić z powodu koronawirusa Covid-19 w hali Tatneft Arena nie było żywego ducha poza oficjalnymi czynnikami organizacji jak prezydent Andrei Svyatov i oczywiście obsługa imprezy.

Niedzielną bezprecedensową imprezą ruszył 13 sezon walk najstarszej rosyjskiej organizacji walk kickboxerskich i nietrudno się oprzeć wrażeniu, że to pechowe rozpoczęcie. "13" jak widać ma swoje prawa. Finały 12 sezonu odbyły się w grudniu a więc już, gdy wirus się rozwijał i patrząc z dzisiejszej perpektywy - był to jeszcze szczęśliwy czas.

Tym nie mniej imprezę udało się przeprowadzić i to jest już sukces w obecnej sytuacji. Warto przypomnieć, iż organizacja stosuje system turniejowy i w rywalizacji udział bierze po 8 zawodników w każdej kategorii wagowej a regulamin dopuszcza zawsze 4 rundę walki, gdy wcześniej nie było nokdaunu potwierdzonego liczeniem.

Technicznie najlepszy pojedynek stoczyli 30-letni Marokańczyk Soufiane Taaouati (23-2, 10 KO) i Ergali Urbulatov (10-3, 5 KO) reprezentujący Rosję. Pojedynek wygrał zawodnik marokańskiego Mamoun Gym z miejscowości Tetouan. Szybkie tempo, dobra kombinacyjnie walka postawiła przed sędziami trudne zadanie, ale ostatecznie dano je Marokańczykowi.

W wadze ciężkiej wystąpił partner treningowy mistrza GLORY Kickboxing Rico Verhoevena, Dexter Suisse (28-3-1 17 KO)) z Holandii, który odniósł efektowne zwycięstwo nad Miroslavem Vujoviciem (9-8-3, 5 KO) z Czarnogóry nokautując go w 3 rundzie. Mierzący 200 cm "The Duch Giant" miał 20 kg przewagi nad fighterem z Podgoricy i choć nie imponował szybkością to w końcu przełamał dużu słabszego fizycznie rywala. Kolejne wydarzenie zaplanowane jest na 17-go maja, ale trudno na razie ocenić jak się rozwinie sytuacja z uwagi na Koronawirus Covid-19.

Komplet wyników:

70 kg
Soufiane Taaouati (Maroko) pokonał Ergali Urbulatova (Rosja) przez decyzję po 4 ekstra rundzie
Iskander Ziyaev (Rosja) pokonał Zhanybek Beishebek (Kirgistan) przez decyzję po 4 ekstra rundzie
 
80 kg
Maksim Zaplitniy (Mołdawia) pokonał Viktora Danilicheva (Rosja) przez decyzję po 4 ekstra rundzie
Miloš Bajović (Serbia) pokonał Garika Davtyana (Rosja) przez decyzję po 4 ekstra rundzie

+80 kg
Asdren Gashi (Albania) pokonał Sabira El Harraka (Belgia) przez TKO (zatrzymanie sędziego) w 1 rundzie
Dexter Suisse (Holandia) pokonał Miroslava Vujovića (Czarnogóra) przez KO (prawy sierp) w 3 rundzie