free templates joomla

UFC on ESPN+ 26: Felder vs Hooker - typowanie redakcji FightSport.pl

UFC on ESPN+ 26 Auckland - typowanieW sobotę, 22 lutego 2020 roku w Auckland, w Nowej Zelandii, odbędzie się gala UFC on ESPN+ 26, a w walce wieczoru na przeciwko siebie staną zawodnicy wagi lekkiej, Paul Felder i Dan Hooker. Pojedynek zawodników z czołówki rankingu dywizji 70.3 kg (155 lbs) zapowiada się bardzo ekscytująco. Gala rozpocznie się wcześniej niż zazwyczaj, bo już od godziny dwudziestej drugiej czasu polskiego będziemy mogli oglądać walki z karty preeliminacyjnej i wstępnej w systemie UFC Fight Pass. Od godziny pierwszej w nocy na Polsat Sport wystartuje karta główna, w której zobaczymy aż 6 pojedynków w formule MMA, a w tym, dwie walki, w których udział wezmą Polacy: Karolina Kowalkiewicz i Michał Oleksiejczuk. My postanowiliśmy się zabawić w typowanie całej karty walk oraz krótką analizę batalii z karty głównej. Zapraszamy do czytania!

WALKA WIECZORU:
 
Paul Felder (17-4) vs Dan Hooker (19-8)
Walka wieczoru (5x5min), na którą czekają najbardziej miejscowi kibice sobotniej gali. Ich bohater, Dan Hooker, który mocno celuje w walkę o mistrzowski pas zapowiedział, że po pokonaniu Paula Feldera, bardzo będzie chce się zmierzyć z Justinem Gaethje. Zbytnia pewność siebie przeważnie nie popłaca, ale w tym pojedynku jesteśmy raczej pewni, że te słowa nie są rzucane od tak na wiatr, ponieważ wszelkie umiejętności walki oraz aspekty sportowe przemawiają za tym, że Hooker wygra najbliższy pojedynek, czym ucieszy miejscową publikę, a także zrobi duży krok w drodze po mistrzowski pas dywizji lekkiej UFC. Paul Felder nie jest na pozycji straconej. Nieraz mogliśmy się przekonać jak w pięknym stylu wygrywał swoje pojedynki, ale jednak walka na terenie rywala jest podwójnie ciężka, a na dodatek pojedynek z takim zawodnikiem jak Hooker to już bardzo duże wyzwanie. Obaj zawodnicy są obecnie na fali dwóch zwycięstw z rzędu, a także uwielbiają bić się w stójce. Czeka nas świetne widowisko, w którym myślę, że doczekamy się zakończenia walki przed czasem.
TYP: DAN HOOKER (Zwycięstwo w 4 rundzie przez KO)

CO-MAIN EVENT:
 
Jimmy Crute (10-1) vs Michał Oleksiejczuk (14-3-1NC)
Walka gdzie zapewne trybuny będą bardzo ożywione, ale także kibice przed telewizorami w Polsce nie będą ze spokojem oglądać tego starcia. Pojedynek dwóch młodych prospektów MMA, w którym każdy czeka na jakiś efektowny nokautm według nas może potrwać pełne 3 rundy, w której zobaczymy cudowną walkę i piękne wymiany ciosów w stójce, aczkolwiek i parteru tam też nie powinno zabraknąć. W narożniku naszego zawodnik stanie słynny "Łowca Skór", czyli Mirosław Okniński. Natomiast zawodnik z Australii będzie miał ogromne wsparcie płynące z trybun. Obaj panowie wracają do klatki  po porażkach. Przegrali swoje walki przez poddanie. Są w podobnym wieku, ponieważ dzieli ich tylko rok różnicy. Stawiamy tutaj nie tylko ze względu na patriotyzm w kierunku wojownika z Polski, ale według nas jest to dużo lepiej wyszkolony zawodnik, w każdej płaszczyźnie walki niż jego rywal. 
TYP: MICHAŁ OLEKSIEJCZUK (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

KARTA GŁÓWNA:

Karolina Kowalkiewicz (12-5) vs Xiaonan Yan (11-1-1NC)
Walka pań, która dla nas Polaków ma podwójne znaczenie, a to dlatego, że będzie można zobaczyć w niej naszą utalentowaną i piękną Karolinę Kowalkiewicz. Doświadczenie zdecydowanie przemawia za Polką, ale choroba tarczycy, z którą się zmaga i 3 porażki z rzędu, które poniosła już tak huraoptymistyczne nie są. Jej rywalka z Chin to mocna zawodniczka, która z walki na walkę coraz bardziej udowadnia swoją wartość. Obecnie w UFC wygrała wszystkie pojedynki, a stoczyła ich cztery. Xiaonan Yan chce pójść w ślady innej azjatyckiej zawodniczki, która nie tak dawno została mistrzynią świata w dywizji słomkowej kobiet. Przeczuwamy, że niestety, ale to będzie szybka walka i ostatnia dla naszej Karoliny w UFC. 
TYP: XIAONAN YAN (Zwycięstwo w 1 rundzie przez TKO)

Ben Sosoli (7-2-2NC) vs Marcos Rogeiro de Lima (16-6-1)
Ciężkie uderzenie w wadze ciężkiej, ale zawodnicy z nisko średniej półki. Ben zapewne będzie chciał szybko trafić swojego rywala i odesłać go do krainy snów, ale zawodnik z Brazylii nie da raczej mu tego zrobić i ucieknie do płaszczyzny parterowej, w której czuje się zdecydowanie lepiej niż zawodnik z Australii. Sosoli dotychczas dwa razy mógł walczyć dla UFC, w co musimy wliczyć walkę na DWCS. Niestety obie te walki zostały uznane za NC (no contest/walka nieodbyta). Jeśli teraz przegra to zapewne będzie jego ostatnia walka dla najlepszej organizacji MMA na świecie. Natomiast Brazylijczyk jeszcze nie tak dawno toczył walki w wadze półciężkiej. Przeważnie walczy w kratkę i raz wgrywa, a raz odnosi porażkę. Ostatnio przegrał przez poddanie z Stefanem Struve, a więc tym razem sądzimy, że wygra pojedynek przez poddanie.
TYP: MARCOS ROGEIRO DE LIMA (Zwycięstwo w 2 rundzie przez poddanie)

Brad Riddell (7-1) vs Magomed Mustafaev (14-3)
Mocny Rosjanin, który w swoim rozkładzie ma wygraną z Piotrkiem Hallmannem wejdzie do oktagonu stoczyć pojedynek z młodym i żądnym sukcesu Nowo Zelandczykiem. Obaj panowie lubią kończyć swoje walki przed czasem. Smak zwycięstwa dobrze jest im znany z ostatnich starć jakie mogli toczyć. W naszej opinii to Magomed Mustafaev jest lepszym zawodnikiem i powinien w tym pojedynku nie mieć większych problemów z byciem wyraźnie lepszym od Brada Riddella, ale czy zakończy to starcie przed czasem jak to miał w zwyczaju przeważnie robić? Tego już nie jesteśmy tak pewni i kierujemy się bardziej ku temu, że zobaczymy fajne 3 rundy totalnej dominacji zawodnika z Rosji i pokazu ogromnego charakteru miejscowego zawodnika, który pomimo słabszych umiejętności od swojego rywala nie przegra tej walki przed czasem.
TYP: MAGOMED MUSTAFAEV (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)
 
Kevin Aguilar (17-2) vs Zubaira Tukhugov (18-4-1)
Pojedynek otwierający kartę główną gali UFC ON ESPN+25. Walka w wadze lekkiej. Staną na przeciwko siebie zawodnicy średnio spisujący się jak dotychczas w organizacji UFC. Aguilar ostatnią walkę przegrał przez decyzję sędziowską z Dan Ige, a Zubaira Tukhagov zremisował z Lerone Murphy. Jednemu i drugiemu bardzo zależy na wygranej, która da uratowanie kontraktu z najlepszą organizacją MMA na świecie. W tym oktagonowym pojedynku nie będzie raczej szalonej wymiany, a mądra i taktyczna walka, o wyniku której w fazie końcowej zadecydują sędziowie.
TYP: KEVIN AGUILAR (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

POZOSTAŁE WALKI:

Jailin Turner (8-5) vs Joshua Culibao (8-0)
TYP: JOSHUA CULIBAO (Zwycięstwo w 1 rundzie przez KO)

Jake Matthews (15-4) vs Emil Weber Meek (9-4-1NC)
TYP: JAKE MATTHEWS (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Callan Potter (18-8) vs Kenan Song (15-5)
TYP: KENAN SONG (Zwycięstwo w 1 rundzie przez poddanie)

Kai Kara-France (20-8-1NC) vs Tyson Nam (18-10-1)
TYP: KAI KARA-FRANCE (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Loma Lookboonmee (4-1) vs Angela Hill (11-7)
TYP: ANGELA HILL (Zwycięstwo w 1 rundzie przez poddanie)

Priscila Cachoeira (8-3) vs Shana Dobson (3-3)
TYP: PRISCILA CACHOEIRA (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Autor: Sebastian "Młody" Szczerek