free templates joomla

Tomasz Jakubiec vs Gianni Melillo w walce wieczoru Armia Fight Night 8

Tomasz Jakubiec vs Gianni MelilloCzołowy polski zawodnik MMA wagi półśredniej (77 kg) 29-letni Tomasz Jakubiec (10-2 MMA, 2-0 AFN) z Bastionu Tychy zmierzy się z 6 lat starszym Włochem Gianni Melillo (13-5 MMA, 0-0 AFN) w walce wieczoru gali Armia Fight Night 8, która odbędzie się 13-go marca 2020 w Mysłowicach na Śląsku. Pojedynek odbędzie się tym razem w wadze średniej i to jest szansa na zdobycie drugiego mistrzostwa. Tym razem w wyższej o 7 kg wadze średniej.

Polak stanie do walki po 9 miesiącach przerwy w występach w czasie, których pod ponad roku pobytu w Warszawie i treningach w Warszawskim Centrum Atletyki powrócił na rodzimy Śląsk do macierzystego klubu prowadzonego przez Sławomira Szamotę. Jakubiec będący czarnym pasem Jiu-Jitsu ostatni raz wystąpił na gali AFN 6 w Radomiu w czerwcu 2019, gdzie pokonał Amerykanina Roberta Turnquesta.

Jakubiec zdobył mistrzostwo organizacji, okraszane nie pasem a szablą jak przystało na organizację związaną z wojskiem. Był to drugi występ Tomasza na Armia Fight Night, po tym jak na AFN 4 wygrał na punkty z silnym Grekiem Johnem Palaiologosem. Włoski "Punisher" wystąpił już w Polsce ulegając Danielowi Skibińskiemu z Ankos MMA Poznań na Babilon MMA 5, który zaskoczył 35-latka rozbijając w 20 sekund. Tym nie mniej zawodnik z Italii w ostatniej walce bił się na gali Bellator London, ulegając samemu Michaelowi "Venomowi" Page'owi. To świadczy o tym jak ceniony jest włoski zawodnik.