free templates joomla

Michał Pasternak vs Ivan Shtyrkov na RCC: Road to the PFL w Jekaterynburgu!

Michał Pasternak vs Ivan Shtyrkov35-letni polski weteran MMA Michał Pasternak (14-4) wystąpi podczas rosyjskiej gali RCC: Road to the PFL, która odbędzie się 22-go lutego w Jekaterynburgu. Rywalem Polaka będzie 4 lata młodszy miejscowy zawodnik Ivan Shtyrkov (16-1-1) znany jako "Uralski Hulk" z powodu mocnego umięśnienia. 

Fighter z Kielc ma za sobą walki m.in. w One Championship a swoje pierwsze kroki stawiał w lidze obecnego mentora i trenera Mirosława Oknińskiego (PLMMA) walcząc także przeciwko zawodnikom jego szerokiego Okniński Team przemianowanego później na Poland Top Team a obecnie p. Po tym nawiązali współpracę i aktualnie reprezentuje Akademia Sportów Walki Wilanów & Unity Team, trenując także w Copacabana Kielce.

Pasternak ostatni pojedynek stoczył w październiku 2019 pokonując Białostoczanina Pawła Zakrzewskiego, zdobywając pas mistrza Profesjonalnej Ligi MMA w wadze półciężkiej. Michał miał na koncie walki z takimi mistrzami jak Aung La Nsang czy Roger Gracie, absolutny mistrz BJJ. Obie co prawda przegrał, ale wcześniej niemal przez dwa lata borykał się z kontuzją. Z cennych zwycięstw Kielczanina warto wspomnieć także o zwycięstwie nad Hracho Darpinyanem, walczącym aktualnie w Bellator MMA.

Rosjanin z kolei niedawno, bo w grudniu 2019 roku doznał pierwszej porażki z innym weteranem europejskiego MMA Yasubeyem Enomoto na RCC 7, schodząc nadmiernie do wagi 85 kg. Wcześniej walczył nawet w wadze ciężkiej często negocjując co prawda limit, ale pokonał m.in. Phila De Friesa (mistrz KSW), Satoshii Ishii, Antonio Silvę czy weteranów: Jeffa Monsona i Ricco Rodrigueza. Ma za sobą nawet angaż do UFC, ale zostawiając Tablicę Mendelejewa w tyle, pod względem ilości pierwiastków w organizmie, niestety nie debiutował. Na pewno u siebie będzie bardzo groźny i jest doświadczonym zawodnikiem, który ma za sobą nawet walkę w japońskim Rizin FF.