free templates joomla

Paweł Słowiński vs Ben Edwards na Capital Punishment 7!

Capital Punishment 7Już 23 marca br. odbędzie się kolejna australijska gala Capital Punishment 7, która trafi do Canberry do hali National Convention Centre. Podczas kickboxerskiego eventu dojdzie do czwartej walki Australijczyka Bena Edwardsa (35-8-2, 32 КО) i naszego rodaka Pawła "The Sting" Słowińskiego (104-19-1, 62 КО) znanego jako Paul Slowinski.


Będzie to pierwsze spotkanie od K-1 Oceania GP 2010, kiedy to Polak został znokautowany i stracił szansę na występ w Korei i Japonii. Wcześniej dwa razy Słowiński nokautował rywala. Bezsprzecznie też, będzie to pojedynek o miano najlepszego zawodnika w Australii. Polak odpadł w turnieju K-1 WGP w Japonii w październiku 2012 przegrywając z Catalinem Morosanu. Na tej samej gali Edwards znokautował innego Rumuna Raula Catinasa. Polak miał jednak dwie kolejne wygrane w Australii na Knees of Fury 39, gdzie pokonał Nowozelandczyka Antza "Notoriusa" Nansena i na Kings of Kombat 8 z jego rodakiem Nato Lauui.

Edwards mimo awansu nie zawalczył na gali finałowej K-1, bo tę odwołano a Ben pozostał bezczynny. Wcześniej od porażki a Alistairem Overeemem, wygrywał z reguły, choć raz zatrzymał go Roman Kleibl z Czech i Rico Verhoeven z Holandii. 27 letni Edwards będzie walczył na własnym terenie, bowiem trenuje w Bulldog Gym Canberra i jest tam bardzo lubiany przez fanów. Na pewno może liczyć na ich wsparcie przeciwko Polakowi. Walka była już dwa razy w ciągu ostatnich dwóch lat zapowiadana i odwoływana. Teraz być może po raz trzeci - dojdzie do skutku.

Na gali wystąpią także znani Steve "The Smashing Machine" McKinnon (42-4, 29 КО), który zawalczy na pełnych zasadach Muay Thai ze wspomnianym Antzem Nansen (22-3) z ETK Gym. McKinnon to obok Nathana Corbetta, najwybitniejszy zawodnik z antypodów w wadze cruiser (do 96 kg) w klasycznym Muay Thai. Kartę walk uzupełniają lokalni zawodnicy, Fitzy Afamasaga, Josh Tonna, Ben ‘Pretty Boy’ Reid a także fighterzy MMA Damian Philpot, Steve Babic i Duke Didier.