free templates joomla

Rajadamnern Boxing Stadium: pogrom mistrzów na 74 rocznicę Królewskiego Stadionu! Wyniki & Video

Yodlekpeth23 grudnia najbardziej renomowana arena walk tajskiego boksu, słynny Rajadamnern Boxing Stadium w stolicy Tajlandii, Bangkoku obchodził swoją 74-tą rocznicę powstania. Z tej okazji zaszczyt przeprowadzenia gali przypadł promotorowi Boonthum Parkpho, który na karcie gali Chefboonthum, zgromadził szereg tajskich gwiazd. Dwa główne zestawienia gali to starcia doświadczenia z młodością, jak można określić pojedynki utytułowanych weteranów Muay Thai i wschodzące gwiazdy Królewskiego Stadionu.

W walce wieczoru wystąpił weteran Yodlekphet Aor.Atchariya (130-19-2), który został mocno poturbowany przez Nuenglanleka Jitmuangnont (61-13-2), gdy w trzeciej rundzie po uderzeniu łokciem pękła skóra na głowie. Krwotok udało się zachamować tylko dzięki grubej warstwie wazeliny, ale widać było, kto zdominował tę walkę. Nie pierwszy raz zresztą, bo pięć miesięcy wcześniej obaj się mierzyli i wynik był identyczny.

Zasłużenie wygrał Nuenglanlek, ale ważna informacja jest taka, iż mistrzem stadionu w wadze (135 lbs, 61.235 kg) jest Sekson Aor.Kwanmuang (170-26-5), który walczył i przegrał z Rungkitem Wor.Sangrapai (61-20-0). Mistrz miał potwornie skopane nogi i nie był w stanie trafić bokserskimi ciosami, z których siły słynie. Był w ataku przez większość czasu, ale nie mmógł sobie poradzić z kontrami młodego Rungkita. Ten świetnie chodził na nogach i unikał groźnych akcji. Wygrał bezapelacyjnię tą walkę i ze spokojem czekał na werdykt. Ten potwierdził wydarzenia w ringu.

Zwycięsko z konfrontacji za to wyniósł mistrz wagi lekkiej Superlek Mor.Rattanabandit (111-18-5). Były mistrz wielu kategorii pokonał Superballa Teeded 99 (42-22-4) znanego jako Superbon Teeded 99. W pogromie aktualnych mistrzów spory udział miał także Phet-Utong Aor.Kwanmuang, który pokonał mistrza wagi superlekkiej (140 lbs, 63.503 kg) Panpayaka Sitchefboonthum przez decyzję.

Komplet wyników:

114 lbs: Chokplerngrit Phor.Lakboon pokonał Dena Sorsusahphankwaysiti przez decyzję
119 lbs: Sao-ek Sitchefboonthum pokonał Petbankaek Sor.Sommai przez decyzję
123 lbs: Chaylar Phor.Lakboon pokonał Teptaksin Sor.Sonsing przez decyzję        
141 lbs: Phet-Utong Aor.Kwanmuang pokonał Panpayaka Sitchefboonthum przez decyzję    
132 lbs: Mongkolkaew Sor.Sommai pokonał Lumnammoonlek Aor.Atchariya przez decyzję        
121 lbs: Saotho Sitchefboonthum pokonał Phetbankaek Sor.Sommai przez decyzję
132 lbs: Superlek Mor.Rattanabandit pokonał Superbon Teeded 99    przez decyzję
136 lbs: Rungkit Wor.Sangprapai pokonał Seksona Aor.Kwanmuang przez decyzję

Main event       
138 lbs: Nuenglanlek Jitmuangnont pokonał Yodlekpheta Aor.Atchariya przez decyzję