free templates joomla

Michał Oleksiejczuk vs Jimmy Crute w starciu młodych talentów na UFC Fight Night 168 w Auckland w Nowej Zelandii!

Michał Oleksiejczuk24-letni polski zawodnik MMA wagi półciężkiej Michał Oleksiejczuk (14-3 MMA, 2-1 UFC) zmierzy się z Australijczykiem Jimmym Crute (10-1 MMA, 2-1 UFC) podczas gali UFC Fight Night 168 Auckland znanej też jako UFC on ESPN+ 26 Felder vs. Hooker, która odbędzie się w Auckland w Nowej Zelandii w dniu 23-go lutego 2020 roku. Na tej samej gali polska zawodniczka Karolina Kowalkiewicz zmierzy się z Chinką Xiaonan Yan.

To bez wątpienia będzie starcie najmłodszych talentów wagi półciężkiej w organizacji Ultimate Fighting Championship, bowiem Australijczyk trenujący pod okiem legendarnego Sama Greco liczy 23 lata. Obu łączy także fakt, iż swoje ostatnie pojedynki, które mogły ich wywindować mocno w górę przegrali. Oleksiejczuk z weteranem Ovincem St. Preux a Crute z Mishą Cirkunovem.

Michał Oleksiejczuk prowadzony przez trenera Mirosława Oknińskiego w rozmowie z nami, stwierdził że przygotowania już się rozpoczęły i wprowadzono kilka drobnych zmian po UFC Fight Night Copenhagen we wrześniu, gdy był bliski skończenia walki przed czasem, ale ostatecznie to OSP triumfował w tej walce. Trener Okniński z kolei, podkreślił, że plan na walkę z młodym Crute już jest gotowy i pozostaje tylko solidnie trenować do lutego. Tak czy tak Polaka czeka trudny pojedynek i niełatwa wyprawa na Antypody, gdzie uda się ze swoim sztabem wcześniej.

Jimmy Crute noszący przydomek "The Brute" ma świetne warunki fizyczne (190 cm/93 kg) i do organizacji dostał się poprzez program Dana White's Contender Series w 2018 roku. Wygrał wówczas z Amerykaninem Chris Birchlerem i dołożył dwie wygrane w UFC z ostatnim rywalem Shoguna Rua, Szkotem Paulem Craigiem na UFC Fight Night 142 w Adelaidzie w Australii i z Samem Alveyem na UFC 234: Silva vs. Adesanya w  Melbourne także na rodzimej ziemii. Wyprawa do Kanady na UFC on ESPN+ 16: Cowboy vs. Gaethje, skończyła się katastrofą, bo został poddany przez Cirkunova tzw. "peruwiańskim krawatem" i przyniosło to rywalowi bonus “Performance of the Night” i 50 tysięcy dolarów.