free templates joomla

Zagłębiowski Horror Show 3: Adrian Błeszyński, Artur Kula i Adrian Dudek w głównych walkach w Sosnowcu!

Zagłębiowski Horror Show 3Już 23-go listopada w Sosnowcu odbędzie się III edycja gali Zagłębiowski Horror Show, która trafi tradycyjnie w gościnne progi hali Widowiskowo - Sportowej przy ulicy Żeromskiego 4C. Organizatorem jest Stowarzyszenie Sportowe Zagłębie i kierujący nim Piotr Pepliński. Impreza z walkami MMA i Kickboxingu dedykowana jest fanon Sportów Walki i licznie zawsze odwiedzana przez kibiców i sympatyków klubu Zagłębie Sosnowiec, jak też współpracujące z nimi kluby z całej Polski. To prawdziwe święto i regionu i sportu a także okazja do wielu spotkań. Oczywiście magnesem są sporty walki, ale także nie zabraknie innych atrakcji.

Po styczniowej gali ZHS 2 "Błeszyński Rocha" to druga tegoroczna edycja sosnowieckiego wydarzenia, które na trwale wpisuje się w kalendarz imprez tego regionu i jedyna taka gala z tak niesamowitą atmosferą i dopingiem fanatycznych kibiców z regionu. Że nie są to tylko słowa, to potwierdza każdy, komu udało się zobaczyć w Sosnowcu imprezę i ogromne zainteresowanie jakie jej zawsze towarzyszy.

"Bardzo liczymy na naszych kibiców, bo to dla nich robione jest to wydarzenie. Po sukcesie poprzednich gal, wręcz domagano się ode mnie i stowarzyszenia terminów kolejnych wydarzeń. Ze współpracownikami postawiliśmy na jakość i listopad uznajemy za optymalny termin. Kibice z Sosnowca i nie tylko będą usatysfakcjonowani, bo wystąpią prawie wszyscy znani im zawodnicy. Znają ich, spotykają się na salach, meczach czy wydarzeniach. Są im bliscy dlatego nie muuszę ich namawiać na przyjście. Spodziewamy się nadkompletu, dlatego warto zadbać o bilet na to niesamowite wydarzenie. Zapraszam wszystkich, którzy czują się związani z klubem i Regionem" - mówi Piotr Pepliński, organizator ZHS.

W tym roku także można liczyć na wielkie emocje jakie będą wywoływać tzw. local heroes czyli zawodnicy z regionu, ale także goście, przybywający z zaprzyjaźnionych klubów. Organizatorzy postwoli i w tym roku na sprawdzony wariant z najpopularniejszymi fighterami i tak w walce wieczoru kolejny raz wystąpi gwiazda tego klubu, Adrian Błeszyński (7-3). Sosnowiczanin zmierzy się w formule MMA z solidnym Białorusinem Mikhailem Bureshkinem (9-9), który jest weteranem M-1 Global, Oplot Challenge i ACB a w ostatnim pojedynku mierzył się z gwiazdą KSW niepokonanym Cezarym Kęsikiem na TFL 16.

Kibice mogą oczekiwać twardego testu "Aresa", ale nadzieję budzi fakt, że na własnym terenie Błeszyński nigdy nie przegrał a jak wiadomo" "lew kiedy walczy o własny teren jest dwa razy silniejszy". Tyle anegdota, ale jakże ona bywa prawdziwa. W styczniu z silnym Brazylijczykiem Claudio Rocha, zakończył on imponująco walkę przed czasem.

Artur Kula (6-0-1), także jest niepokonany na własnym terenie i także przed rokiem wystąpił w co-main event gali na zasadach K-1. Zmagał się z potwornie silnym i wysokim Mateuszem Urbanowiczem, ale pokonał go na punkty. Pokazał prawdziwie "zagłębiowski charakter" i także teraz, będzie mu on potrzebny do walki z Przemysławem Walków (5-3) z Fighter 1992 Wrocław. Kula wyrasta na jednego z najlepszych zawodników wagi średniej (85 kg) w Polsce a Walków ma za sobą sporo sukcesów, które osiągał pod okiem legendarnego trenera Tomasza Skrzypka. Część przygotowań do walki już odbył pod jego nadzorem, nim trener nie odszedł w ostatni weekend co okryło polski Kickboxing żałobą.

Kibice zobaczą także lubianego Adriana Dudka (3-0) z Bielska-Białej reprezentującego i Sportowe Zagłębie i zaprzyjaźniony Daas Berserkers z Bielska-Białej. jego rywalem będzie silny i uparty Wawrzyniec Bartnik (4-1) z Rakowa Częstochowa i serca kibiców będą podzielone, bo obaj zwyciężali w korespondencyjnych pojedynkach na poprzedniej edycji a teraz przyjdzie im się zmierzyć razem.

Te 3 pojedynki to główny magnes dla fanów, ale warto wspomnieć o kolejnym występie w formule K-1 Łukasza Głośnego () z Dominikiem Owsianym z MMA Krosno czy powracającego po 1,5 roku przerwy Pawła Borawskiego (2-0), którego kariera ściśle związana jest ze Sportowym Zagłębiem. Jego rywalem będzie Mateusz Wojtkowiak (1-3) trenujący w Berlinie. Szansę na odrobienie rekordu i zatarcie porażki będzie miał Adrian Grzelak (0-1), który miał trudny debiut z Wawrzyńcem Bartnikiem w styczniu. Debiut zaliczy także Kamil Kubasiak (0-0) a całość karty walk uzupełni wstępna karta walk złożona z pojedynków półprofesjonalnych, ale także przez to ciekawych. Karta walk:

Walka wieczoru
MMA: Adrian Błeszyński (7-3) Sportowe Zagłębie vs Mikhail Bureshkin (9-9) Białoruś

Główna karta
K-1 86 kg: Artur Kula (6-0-1) Sportowe Zagłębie vs Przemysław Walków (5-3) Fighter 1992 Wrocław
MMA 84 kg: Adrian Dudek (3-0) Sportowe Zagłębie/Daas Berserkers vs Wawrzyniec Bartnik (4-1) Raków Częstochowa)
K-1 81 kg: Łukasz Głośny (Sportowe Zagłębie) vs Dominik Owsiany (MMA Krosno)
MMA 77 kg: Kamil Kubasiak (0-0) (Sportowe Zagłębie) vs Adrian Sulikowski (0-1) MMA Kutno

Wstępna karta
K-1 81 kg: Adrian Sadowski (Sportowe Zagłębie) vs Aleksander Parzoch (Spartan Chorzów)*
MMA 66 kg: Paweł Rezler (Sportowe Zagłębie) vs Szymon Białas (Spartakus Rzeszów) **
MMA 70 kg: Sławomir Pachny (Sportowe Zagłębie) vs Damian Stanek (MMA Team Tczew) **
MMA 66 kg: Patryk Kucia (Sportowe Zagłębie) vs Paweł Domin (Oktagon Żory) **

*    Walka półprofesjonalna
**  Walka amatorska