free templates joomla

Albert Kraus wygrywa wielki turniej Wulinfeng!

Albert KrausPierwszy mistrz K-1 MAX Holender Albert Kraus (68-15-3) zwyciężył w ośmioosobowym turnieju Kickboxingu nazywanego Wulinfeng, WLF-World 8 Man Tournament, który odbył się z 31-go grudnia na 1 stycznia w stolicy Chin Pekinie. 32 letni "Huragan" wszystkie trzy walki wygrał przed czasem. Pokonanymi byli Chińczycy Zheng Zhao Yu, Wang Weihao i Dong Wen Fei. Obsada była doborowa, bowiem poza wymienionymi trzema byli tacy fighterzy jak Luis Bio z Meksyku Gustavo Mendez z Brazylii i słynny Vuyisile Colossa z RPA, stawkę uzupełniał czwarty Chińczyk Zhou Zhipeng.


Kraus dwa zwycięstwa zanotował przez TKO zaś w finale trafił liczonego i uciekającego rywala wysokim kopnięciem a ten padł na deski. Ten turniej wyjaśnił też dlaczego Kraus, zrezygnował z występów w Glory i K-1 MAX w końcówce roku. W Pekinie był prawdziwą gwiazdą a wydarzenie transmitowała stacja Henan TV. Wieść o jego zwycięstwie obiegła największe chińskie media.

Gala przeprowadzona była ze znakomitą oprawą. Chińczycy chcieli chyba przykryć wydarzenia w Japonii i trzeba przyznać, że byli bliscy tego. Na galę zaproszono prawdziwe gwiazdy jak mistrz Muay Thai Kaoklai Kaennorsing z Tajlandii i jedna z największych gwiazd formuły Sanda Muslim Salikhov z Rosji. Ten ostatni wygrał swoją walkę z Chińczykiem Xu Yi, natomiast Kaoklai uległ 3-0 innemu reprezentantowi Kraju Środka, Fong Bia. Sędziowie punktowali wysoko 30-28 dwa razy i 30-29 dla Fonga.