free templates joomla

Yodsanklai Fairtex zwycięża Kema na Muay Thai Combat Mania Fight Of The Year! Wyniki

Muay Thai Combat ManiaDo wielkiego pojedynku na szczycie świetowego Muay Thai w wadze junior średniej doszło w niedzielę 30 grudnia na słynnym Pattaya World Boxing Stadium na wyspie Pattaya w Tajlandii. Podczas gali Muay Thai Combat Mania "Fight Of The Year", zmierzyli się  dwaj dawni koledzy z tajskiego teamu Fairtexa, Kem Sitsongpeenong (115-21-3) i Yodsanklai Fairtex (177-71-4). Losy pojedynku rozstrzygnęły się w trzeciej rundzie, kiedy to Yodsanklai nazywany "The Boxing Computer", trafił uderzeniem łokciem w głowę triumfatora turnieju Thai Fight i ten zakończył pojedynek na desach. Walka odbyła się w kategorii do 71 kg.


Yosdanklai nie uchodził do tej pory za specjalistę od uderzeń łokciami. W ten sposób w swojej bogatej karierze ostatni raz wygrał w 2006 roku z Niemcem Markiem Vogelem. Były mistrz świata WMC, WBC i zwycięzca turnieju King’s Cup, był także mistrzem Lumpinee Stadium w wadze do 147 funtów. W 2011 roku pokonali go jedynie Artur Kyshenko z Ukrainy, rodak Prayaksaeng Or, oraz Japończyk Yasuhito Shirasu. W tym roku pokonał Słowaka Vladimira Moravacika na jego ringu i zdobył pas World Muaythai Council do 72kg.

Kem Sitsongpeenong to tegoroczny triumfator Toyota Vigo Tournament 2012, mistrz świata WBC i triumfator turnieju Thai Fight Tournament z 2011 roku. Po odejściu z teamu Fairtexa trafił do także silnego teamu Sitsongpeenong, gdzie jest jego liderem wraz z Sittichai. W tym roku przegrał z Gruzinem Davitem Kiria na turnieju Glory, Andy Souwerem (wątpliwie) i podobnie na amatorskich MŚ IFMA w St. Petersburgu.

Komplet wyników:

65 kg: Phakaiphaet Kiatphompet (Tajlandia) pokonał Seeta Mungsina (Tajlandia) przez KO w 2 rundzie
94 kg: Ievgen Golovin (Rosja) pokonał Alexa Pohptillathama (USA) przez decyzję
61 kg: Jay Matias (USA) pokonał Arwooda Phetchompu (Tajlandia) przez KO w 2 rundzie
61 kg: Fanta War Phetpoon (Tajlandia) pokonał Lee Coville (Anglia) przez decyzję
65 kg: Tham Sityodtong (Tajlandia) pokonał Mourada Herfaoul (Francja) przez decyzję
65 kg: Imwiset Pornnarai (Tajlandia) pokonał Mohammeda Zuma (Ghana) przez KO w 2 rundzie
81 kg: Vladimir Koshel (Rosja) pokonał Nguhaopetcha Kiatyongjutha (Tajlandia) przez KO w 4 rundzie

Main event
71 kg: Yodsanlkai Fairtex (Tajlandia) pokonał Kema Sitsongpeenong (Tajlandia) przez KO w 2 rundzie