free templates joomla

Jednoręki zawodnik Muay Thai nokautuje na Lion Fight 57

Jake PeacockAmerykański wojownik Muaythai Jake Peacock (2-0) udanie zadebiutował na arenie prestiżowej Lion Fight Promotion i w sobotę wieczorem 3-go sierpnia podczas Lion Fight 57 w Las Vegas, znokautował rodaka Johna Garcia (0-1) już w pierwszej rundzie. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, iż Peacock jest kolejnym "jednorękim" zawodnikiem w tej formule walki po słynnym Baxterze Humbym, który miał 70 zwycięstw na koncie.

Peacock urodził się bez części prawej ręki i przedramienia, które w czasie ciąży matki pechowo zostały uwięzione, ponieważ pępowina ścisnęła ramię. Nie uniemożliwia to jednak Peacockowi rozpoczęcia treningów i kariery w Muay Thai.

Peacock, urodzony w Anglii, przeprowadził się do Kanady w wieku 14 lat. Jego ojciec Gavin Peacock był zawodowym piłkarzem (w tym Chelsea, Newcastle i QPR), ale przyjechał do Canmore w Alcie, aby studiować zagadnienia religijne. Syn zaczął zaś trenować tajski boks. Anglik na zwycięstwo nad Johnem Garcią przez nokaut potrzebował 2 minuty i 34 sekundy w pierwszej rundzie walki i było to jego drugie zwycięstwo w karierze.