free templates joomla

ONE Championship 99: Martin Nguyen obronił pas, Rodtang nowym mistrzem Muay Thai w wadze muszej! Wyniki & Video

RodtangW piątek 2-go sierpnia w Manili, stolicy Filipin, odbyła się gala ONE Championship 99: Dawn of Heroes, mająca dwie walki o pasy mistrzowskie w formułach Muay Thai i MMA a także bardzo ciekawe eliminacje dwóch turniejów wagi muszej (61,2 kg) i lekkiej (77,1 kg) z udziałem byłych mistrzów UFC Demetriousa Johnsona (29-3-1) i Eddie Alvareza (30-7).

W pierwszej walce wieczoru na zasadach tajskiego boksu będącej co-main event, niedawno kreowany mistrz wagi muszej Jonathan “The General” Haggerty (9-3) starł się z 22-letnim Tajem Rodtangiem “The Iron Man” Jitmuangnon (257-41-10).

Martin NguyenW drugiej 30-letni Australijczyk będący mistrzem wagi piórkowej One Championship, Martin Nguyen (13-3) odpierał atak pretendenta Japończyka Koyomi “Moushigo” Matsushimy (11-4). W drugim starciu udało mu się to zrobić skutecznie, kiedy trafił 26-latka z Jokohamy niezbyt silnym lewym a potem dobić brutalnie w parterze. "Situ-Asian" trenujący u Henri Hoofta w Hard Knocks 365 na Florydzie, kolejny raz obronił pas, przeplatając to przegranymi w niższej wadze koguciej.

W co-main event Rodtang, poradził sobie z warunkami fizycznymi Haggerty'ego choć pierwsze dwie rundy nie wskazywały na to, że zdoła przełamać rywala. Posłał go jednak na deski i bombardując tułów uderzeniami i niskimi kopnięciami, wywrzeć wrażenie na sędziach. Anglik nie będący faworytem miał dobry plan, kopiąc frontalne kopnięcia na głowę niższego rywala, ale nie potrafił utrzymać go na dystans. Wygrana po dobrej walce przyniosła mu życiowy sukces ważniejszy nawet i finansowo i prestiżowo, niż tytuł mistrza Omnoi czy pretendenta Rajadamnern Stadium. Haggerty stracił pas, ale zapewne szybko się upomni ponownie o trofeum. Dzieli go rok różnicy z mistrzem, stąd ich rywalizacja może nakręcić zainteresowanie tą kategorią wagową.

Były mistrz wagi muszej UFC Demetrious Johnson był faworytem starcia z Japończykiem z Tatsumitsu Wadą (21-11-2), ale początek nie napawał optymizmem i sensacja wisiała w powietrzu, gdy rywal wszedł mu za plecy. Jednak “Mighty Mouse” uporządkował walkę i zdobył przewagę na tyle, że awansował pewnie do finału imprezy. Podobnie choć bardziej dramatycznie wyglądała walka Eddie Alvareza z Eduardem Folayangiem (21-8). Amerykanin został "dokoptowany" na miejsce Timofeya Nasthukina, który obił go w pierwszej walce i widmo drugiej porażki w One Championship, groziło kompromitacją. Ostatecznie jakimś sobie znanym sposobem zdołał zajść za plecy i udusić Folayanga. Awansował do finału i cudem a nawet dwoma cudami (kontuzja Rosjanina) nie okazał się najbardziej niestrafioną inwestycją prezesa Chatri Sityodtonga.

Do finału turnieju wagi muszej awansował też Filipińczyk Danny Kingad (13-1), ale jego wygrana w Mall of Asia Arena nad Reece'm McLarenem (12-7) mogła być możliwa tylko na Filipinach. Wszędzie indziej na świecie raczej tę walkę by przegrał. Zresztą był jedynym Filipińczykiem, który wygrał na gali na własnym terenie z 5 biorących udział. Zaskoczenie in minus to porażka byłego pretendenta do pasa UFC Yushina Okami (35-14). Zreszta druga z rzędu po porażce na majowej gali. Teraz zdemolował go James Nakashima (12-0), który zanotował 3 zwycięstwo w organizacji i 12 w karierze bez porażki.

Dobrze wypadł inny tajski wojownik 29-letni Rodlek PK.Saenchaimuaythaigym (126-40-5), który w trzeciej rundzie ciężko znokautował Szkota Andrewa “Maddog Fairtex” Millera (34-18-2) w walce na zasadach Muay Thai. W czerwcu na One Championship 97 Rodlek, pokonał słynnego Liama Harrisona. Tym samym dwóch z trzech Tajów walczących na gali odniosło zwycięstwa, bowiem w MMA przegrał inny zawodnik Muay Thai Pongsiri Mitsatit (10-3. Pokonał go chiński zawodnik Litao Miao (5-1), który był jednym z dwóch chińskich zawodników, którzy wygrali na gali obok Xie Bina (8-1).

Komplet wyników:

Walki o pasy mistrzowskie
MMA 70,3 kg: Martin Nguyen (Australia) pokonał Koyomi Matsushimę (Japonia) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (4:40 min)
MT 61,2 kg: Rodtang Jitmuangnon (Tajlandia) pokonał Jonathana Haggerty'ego (Anglia) przez decyzję 3-0

Ćwierćfinały turnieju
MMA 77,1 kg: Eddie Alvarez (USA) pokonał Eduarda Folayanga (Filipiny) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (2:16 min)
MMA 61, 2 kg: Demetrious Johnson (USA) pokonał Tatsumitsu Wada (Japonia) przez decyzję 3-0
MMA 61, 2 kg: Danny Kingad (Filipiny) pokonał Reece'a McLarena (Australia) przez niejednogłośną decyzję 2-1

Karta główna
MT 65,8 kg: Rodlek PK.Saenchaimuaythaigym (Tajlandia) pokonał Andrew Millera (Szkocja) przez KO (uderzenie) w 3 rundzie (0:49 min)

Karta wstępna
MMA 61,2 kg: Yuya Wakamatsu (Japonia) pokonał Geje Eustaquio (Filipiny) przez KO (uderzenia) w 1 rundzie (1:59 min)*
77,1 kg: Dae Sung Park (Korea) pokonał Honorio Banario (Filipiny) przez decyzję 3-0
MMA 65,8 kg: Daichi Takenaka (Japonia) pokonał Leandro Issa (Brazylia) przez TKO (uderzenia) w 3 rundzie (1:39 min)
MMA 83,8 kg: James Nakashima (USA) pokonał Yushina Okami (Japonia) przez decyzję 3-0
MMA 65,8 kg: Xie Bin (Chiny) pokonał Edwarda Kelly'ego (Filipiny) przez techniczna decyzję w 2 rundzie (3:32 min)
MMA 56,6 kg: Miao Li Tao (Chiny) pokonał Pongsiri Mitsatita (Tajlandia) przez decyzję 3-0
MMA 56,6 kg: Ayaka Miura (Japonia) pokonała Samarę Santos (Brazylia) przez poddanie (americana) w 2 rundzie (0:39 min)
MMA 65,8 kg: Muhammad Aiman (Malezja) pokonał Sunoto Peringkata (Indonezja) przez decyzję 3-0

*walka rezerwowa turnieju