free templates joomla

Rizin 17: Pogrom weteranów, "Uralski Hulk" Ivan Shtyrkov zwycięża w debiucie! Wyniki & Video

Kim Hoon vs Ivan ShtyrkovW niedzielę 28-go lipca japońska organizacja Rizin Fighting Federation przeprowadziła swój 17 event, który trafił do hali Saitama Super Arena w Saitamie. W programie znalazło się sporo ciekawych starć MMA, oraz dwa w Kickboxingu. Mimo międzynarodowej obsady w walce wieczoru wystąpili japońscy fighterzy wagi lekkiej Yusuke Yachi (20-9) i Mikuru Asakura (11-1). W trzy rundowym starciu w wadze lekkiej lepszy okazał się Asakura, który wyrósł na gwiazdę na gwiazdę Rizin FF i od porażki na Road FC w 2017 roku jest niepokonany.

W co-main event nie mniej ciekawym, występujący niegdyś w Pancrase, Sengoku i Shooto Shintaro Ishiwatari (26-7-4) zmusił do poddania uczestnika 9 gal UFC Ulkę Sasaki (22-7-2) w 2 rundzie duszeniem północ - południe. Gala naszpikowana była weteranemi UFC jak uczestnik Ultimate Fighter 24 Hiromasa Ogikubo (19-4-2), który pokonał Yuki Motoyę (23-7).

Z kolei Amerykanin Johnny Case (26-6-1), którego kariera świetnie się zapowiadała, pokonał legendarnego 39-letniego Satoru Kitaokę (42-20-9), którego poddał narożnik w przerwie pierwszej rundy. Pokonany w grudniu 2018 przez Kitaokę weteran wielu organizacji i jeden z walczących wciąż "Ostatnich Mohikanów" z organizacji Pride FC Tatsuya Kawajiri (37-13-2) pokonał na punkty utalentowanego 25-latka Ali Abdulkhalikova (7-1) z Rosji. Kolejny ex-UFC fighter Mizuto Hirota (18-11-2) liczący 38 lat powrócił na japoński rynek po trzech porażkach w UFC, ale tu został pokonany przez mieszkającego w Japonii Brazylijczyka (9-0) Roberto de Souza. W kobiecej walce uczestniczka gal UFC, Koreanka Seo Hee Ham (21-8) uporała się z Tomo Maesawa (12-10) rozbijając ją kolanami.

Wydarzeniem był występ Ivana Shtyrkova (17-0-1), który niedawno przy testach w UFC, zanim stoczył pierwszą walkę pokonał...tablicę Mendelejewa i został usunięty z organizacji. Jako żywo przypomniał on o historii Abdul-Kerima Edilova, który jednak w UFC zdążył się na moment wyczyścić, nim wpadł i został relegowany.

Pogromca m.in. Jeffa Monsona, Fabio Maldonado, Thiago Silvy, Satoshi Ishii czy mistrza KSW Phila De Friesa, trochę się męczył z Koreańczykiem Hoon Kimem (10-13-2) i w pierwszej rundzie o mało nie został poddany gogoplatą. W drugiej Koreańczyk zaczął jawnie lekceważyć "Uralskiego Hulka" i został sprowadzony do parteru po czym rozbity uderzeniami. Styl Shtyrkova nie porażał poza siłą. Japońska organizacja mogłaby pomyśleć o wprowadzeniu badań antydopingowych niem...stanie się "legendą".

Komplet wyników:

Main event
70 kg: Mikuru Asakura (Japonia) pokonał Yusuke Yachi (Japonia) przez decyzję 3-0

Karta główna
61 kg: Shintaro Ishiwatari (Japonia) pokonał Ulka Sasaki (Japonia) przez poddanie (duszenie północ-południe) w 2 rundzie (3:58 min)
61 kg: Hiromasa Ogikubo (Japonia) pokonał Yuki Motoya (Japonia) przez niejednogłośną decyzję 2-0
93 kg: Ivan Shtyrkov (Rosja) pokonał Hoon Kima (Korea) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (4:10 min)
KB 62 kg: Taiga Kawabe (Japonia) pokonał Hikaru Machida (Japonia) przez decyzję 3-0
70 kg: Johnny Case (USA) pokonał Satoru Kitaoka (Japonia) przez TKO (zatrzymanie cornera) w 1 rundzie (5:00 min)
71 kg: Tatsuya Kawajiri (Japonia) pokonał Ali Abdulkhalikova (Rosja) przez decyzję 3-0
71 kg: Roberto de Souza (Brazylia) pokonał Mizuto Hirota (Japonia) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (3:05)
93 kg: Jake Heun (USA) pokonał Vitalya Shemetova (Rosja) przez TKO (rozcięcie) w 3 rundzie (2:19 min)
49 kg: Seo Hee Ham (Korea) pokonała Tomo Maesawa (Japonia) przez TKO (kolana) w 1 rundzie (3:14 min)
63 kg: Stephanie Egger (Szwajcaria) pokonała Reina Miura (Japonia) przez decyzję 3-0
KB 67,1 kg: Hideki (Boliwia) pokonał Daiki Watabe (Japonia) przez niejednogłośną decyzję 2-0