free templates joomla

Krzysztof Jotko po ostatnich sparingach w ATT przed walką z Marc-André Barriault na UFC 240

Thiago Marreta Santos & Krzysztof JotkoWczoraj 29-letni polski zawodnik MMA wagi średniej Krzysztof Jotko (20-4 MMA, 7-4 UFC) poinformował w mediach społecznościowych o odbyciu ostatnich sparingów przed galą UFC 240: Holloway vs. Edgar, która czeka nas już za dwa tygodnie 27 lipca w Edmonton w Kanadzie. W hali Rogers Place pochodzący z mazurskiej Ornety fighter zmierzy się z byłą gwiazdą kanadyjskiej organizacji TKO Major League MMA jaką przez ostatnie lata był Marc-André Barriault (11-2 MMA, 0-1 UFC) z Quebec City.

Polak trenował tak jak i poprzednio w American Top Team w Coconut Creek na Florydzie, które nie tylko jest wieczną bazą światowych gwiazd MMA, ale także najbardziej "polskim" klubem w USA. Oczywiście chodzi o fakt, że klub odwiedza lub stale w nim przebywa kilku polskich zawodników. Trenuje tu m.in. Joanna Jędrzejczyk, która także przygotowuje się do swojej walki na jesieni.

Krzysztof jak widać po obserwacji jego mediów społecznościowych jest w doskonałym nastroju i po kryzysie z roku 2017 i 2018 nie ma już nawet śladu. Polak świetnie zawalczył podczas drugiej rosyjskiej edycji gali Ultimate Fighting Championship w St.Persburgu, gdzie wystąpił obok Michała Oleksiejczuka, oraz Marcina Tybury i pokonał silnego Alena Amedovsky'ego z Macedonii, którego karierę prowadzi sam legendarny Alessio Sakara. Krzysztof tą walką odzyskał zaufanie matchmakerów UFC. Wcześniej z kontuzja wyeliminowała go z walki z Adamem Yandieve, inguskim mistrzem M-1 Global a w dawnym Leningradzie, miał zmierzyć się z Romanem Kopylovem mistrzem Fight Nights Global, ale ten z kolei doznał urazu.

Tak czy tak Polak zmierzy się z podwójnym mistrzem wagi średniej i półciężkiej największej kanadyjskiej organizacji MMA jaką jest TKO. Marc-André Barriault w debiucie w UFC uległ na punkty Ameryakninowi Andrew Sanchezowi na UFC on ESPN+ 9 (UFC Fight Night Ottawa), ale nie zmienia to faktu, że walczy na swoim terenie i będzie bardzo groźny. Jotce przydadzą się ciężkie treningi w ATT z wielkimi gwiazdami MMA. To buduje pewność śiebie i na to liczymy.

W środę Polak leci z Florydy (USA) do Kanady, aby względnie szybko zaaklimatyzować się w tamtejszym środowisku, swego czasu był on u samego Georgesa St. Pierre'a w Tristar Gym na treningach, więc może i teraz uda się spotkać największą kanadyjską gwiazdę MMA. Być może w środę uda nam się połączyć z Kanadą i przeprowadzić wywiad z zawodnikiem, który obiecał nam rozmowę. Tymczasem trzymamy kciuki za ostatni etap przygotowań.