free templates joomla

Fair Fight IX: kontrowersyjne zwycięstwo Artema Pashporina z Yodwicha Banchamek, Sher Mamzulunov pokonuje Bessmertny'ego! Wyniki & Video

Artem Pashporin vs Yodwicha BanchamekWażnym wydarzeniem w rosyjskim Kickboxingu była gala Fair Fight IX, która odbyła się w klubowej scenerii w sobotę 6-go lipca w Jekaterynburgu. W walce wieczoru doszło do sensacji i częściowo zdaniem wielu obserwatorów także skandalu z werdyktem, korzystnym dla rosyjskiego fightera Artema Pashporina (28-10)  i tajskiej gwiazdy Muay Thai Yodwicha Por. Bonsit (110-31) znanego też jako Yodwicha Banchamek. Po trzech rundach zaciętej dość walki, ale z przewagą 23-letniego Taja, który zgodził się na walkę na zasadach K-1, ogłoszono jednogłośną wygraną Rosjanina.

Było to spore zaskoczenie i choć sam Yodwicha przyzwyczajony do zaskakujących werdyktów w swoim kraju, bił brawo to odczucia wszystkich były dość jednoznaczne, iż to on winien być zwycięzcą. Po medialnej burzy w środę rano organizacja Fair Fight i jej dyrektor Nikolay Klimenko, postanowili dać zadanie niezależnej komisji ekspertów, która odniesie się do werdyktu i kart punktowych. Warto zresztą obejrzeć i samemu wyciągnąć wnioski.

Pochodzący z Niżnego Nowgorodu 26-letni Pashporin to jeden z najbardziej utalentowanych fighterów rosyjskiego rynku. Jest mistrzem W5, WKU i S1ma za sobą występy w chińskim Kunlun Fight, gdzie walczył przeciwko największym światowym gwiazdom Kickboxingu i Muay Thai. Yodwicha jest trzecim zawodnikiem teamu Banchamek, z który Pashporin się mierzył i wcale nie najłatwiejszym. Wcześniej pokonywali go Buakaw i Superbon z czego ten pierwszy dwukrotnie. Ostatni raz w marcu br. Yodwicha z kolei to były mistrz Lumpinee i Zawodnik Roku 2012 w Tajladii wg. prestiżowego plebiscytu Sportswriters of Thailand Boxer of the Year. Ma na koncie pokonanych 4 Rosjan i wydawało się, że podobnie stanie się z Pashporinem. Niestety teraz wszystko jest już w rękach komisji.

Innym bardzo ciekawym starciem była walka o pas organizacji Fair Fight w wadze do 77 kg, którego bronił dwukrotny triumfator Tatneft Cup, 24-letni Uzbek Sher Mamazulunov (22-5) a jego rywalem był weteran wielu organizacji Yuri Bessmertny (41-20-2) z Białorusi liczący 31 lat. Za oboma stali znakomici trenerzy Grindin z Białorusi i Kryvusha prowadzący śmietankę figherów w Rosji. Po 5 dynamicznych rundach zwycięstwo odniósł młody Uzbek, który jest wschodzącą gwiazdą rosyjskiego rynku Kickboxingu. Jednak obiektywnie dwie pierwsze rundy wygrał Białorusin dawniej znany pod nazwiskiem Yurija Gorbatcheva. Mamazulunov w sierpniu będzie walczyć o półfinały turnieju Tatneft Cup 2019.

Niełatwą walkę stoczył też zawodnik Mike's Gym z Amsterdamu Christian Baya (60-8-1), który dopiero po dodatkowej rundzie pokonał 22-letniego Vadima Vaskova (11-1) z Białorusi. Baya przegrał dwie pierwsze rundy i dopiero w końcówce trzeciej, toczonej bardzo nieczysto rundy, zaczął przełamywać niepokonanego w 11 walkach Vaskova. W dodatkowym czasie udalo mu się po strasznej batalii wygrać walkę.

Komplet wyników:

Main event
70 kg: Artem Pashporin (Rosja) pokonał Yodwichę Banchameka (Tajlandia) przez decyzję 3-0

Pozostałe
77 kg: Sher Mamazulunov (Uzbekistan) pokonał Yuriya Bessmertny'ego (Białoruś) przez decyzję 3-0
70 kg: Chris Baya (Angola) pokonał Vadima Vaskova (Białoruś) przez decyzję 3-0 po extra 4 rundzie
84 kg: Sergey Veselkin (Rosja) pokonał Cesara Almeida (Brazylia) przez decyzję 3-0 po extra 4 rundzie
70 kg: Vasily Semenov (Rosja) pokonał Robsona Minotinho (Brazylia) przez TKO w 2 rundzie
77 kg: Alexander Sanochkin (Rosja) pokonał Marleya Zwanenberga (Holandia) przez decyzję 3-0
77 kg: Mamuka Usubyan (Rosja) pokonał Nilmongkorna Ohh (Tajlandia) przez KO w 1 rundzie
70 kg: Nikita Kurbatov (Rosja) pokonał Tomoyuki Nishikawę (Japonia) przez decyzję 3-0
65 kg: Mikhail Ivanov (Rosja) pokonał Viktora Mikhailova (Rosja) przez decyzję 3-0 po extra 4 rundzie
65 kg: Oleg Likhtorovich (Białoruś) pokonał Giorgi Khupenia (Gruzja) przez KO w 1 rundzie
77 kg: Vladimir Gabov (Rosja) pokonał Maxima Vyguzova (Rosja) przez decyzję 3-0
84 kg: Konstantin Males (Rosja) pokonał Nikitę Kozlova (Rosja) przez decyzję 3-0
77 kg: Nikita Kondratov (Rosja) pokonał Yuri Taradina (Rosja) przez decyzję 3-0