free templates joomla

Celtic Gladiator 24: Marta Waliczek i Michał Wiencek błyskawicznie poddani przez Juliję Stoliarenko i Roberta Fonsecę! Wyniki

Julija StoliarenkoW sobotni wieczór 29-go czerwca w Hali Pod Dębowcem w Bielsku-Białej odbyła się gala Celtic Gladiator 24, która była kolejną czwartą polską edycją imprezy organizacji powstałej w Irlandii i stworzonej przez polskich promotorów. W walce wieczoru gali wystąpiła miejscowa zawodniczka Marta "Wadera" Waliczek (4-2), która zmierzyla się z 26-letnią Juliją Stoliarenko (6-3-1) reprezentującą Litwę. Stawką walki był pas wagi koguciej (61,2 kg) organizacji.

Niestety dawna kickboxerka z sukcesami na koncie na poziomie mistrzostw świata i Europy, nie dała rady zaprawionej w grapplingu rywalce, która będąc w gorszej pozycji z dołu, zdołała założyć balachę, przetoczyć rywalkę i zmusić szybko do poddania. Stoliarenko, która ma za sobą pobyt w The Ultimate Fighter 28 i występy w Kraju Kwitnącej Wiśni na hybrydowych zasadach z japońską czołówką Sztuk Walki, miała plan na walkę i wykonała go perfekcyjnie. Polka trenująca w miejscowym Daas Berserkers Team Bielsko-Biała niestety miała za małe umiejętności parterowe, żeby uniknąć poddania.

Nie mniejszy zimny prysznic przeżyli bielscy kibice w walce Michała Wiencka (9-7) z Brazylijczykiem
Robertem Fonsecą (12-3). 36-latek z Manaus to ekspert Jiu-Jitsu i chciał pokazać jak błyskawicznie można poddać rywala, po dwóch latach przerwy od ostatniej walki. Duszenie zza pleców zwane "mataleo - port. duszenie lwa) wykonał w 43 sekundy czyli ciut dłużej niż Stoliarenko, ale ona nie ma czarnego pasa BJJ z czterema belkami. Wiencek przegrał trzecią walkę z rzędu, ale to nadal młody 24-letni zawodnik z perspektywami na zwycięstwa. Niestety zarówno on jak i Waliczek zawiedli miejscowych widzów.

Na szczęście i niestety nieszczęście oglądała to mała rzesza fanów, którzy przedłożyli wypoczynek nad przyjście do hali lub opcjonalnie oglądali to w telewizji publicznej, bo TVP Sport podjęło się zadania odbicia MMA z rąk stacji Polsat Sport i po pokonaniu ich na niwie bokserskiej chce powtórzyć manewr z Mieszanymi Sztukami Walki.

Udane powroty i występy zaliczyli Paweł Brandys (9-6-2), który szybko uporał się z "dyżurnym" Anglikiem Shaunem Lomasem (26-79), Mariusz Radziszewski (16-17) wyniszczający słabiutkiego Vladislava Schepanskyia (3-8) i Weronika Zygmunt (5-3), która trzy rundy biła się z Angielką Lanchaną Green (3-3-1). Także "Góral" Robert Maciejowski (4-3-1) wykonał swoje zadanie pokonując debiutującego Rumuna Alexandru Rotari (0-1).

Komplet wyników:

Walka wieczoru
61,2 kg: Julija Stoliarenko (Litwa) pokonała Martę Waliczek (Polska) przez poddanie (dźwignia na ramię) w 1 rundzie (0:34 min)

Karta główna
83,9 kg: Adrian Dudek (Polska) pokonał Mikołaja Dziąbora (Polska) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie (4:35 min)
77,1 kg: Roberto Fornesca (Brazylia) pokonał Michała Wiencka (Polska) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (0:43 min)
93 kg: Paweł Brandys (Polska) pokonał Shauna Lomasa (Anglia) przez TKO (uderzenie) w 1 rundzie (1:54 min)
77,1 kg: Mariusz Radziszewski (Polska) pokonał Vladyslaa Shepanskyia (Ukraina) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (2:07 min)
52,2 kg: Weronika Zygmunt (Polska) pokonał Lanchanę Green (Anglia) przez decyzję 3-0
79 kg: Robert Maciejowski (Polska) pokonał Rotari Alexandru (Rumunia) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (2:29 min)