free templates joomla

The Ultimate Fighter 16 Finale: wszyscy zawodnicy czyśći!

Roy NelsonWszyscy 22 zawodnicy, którzy walczyli podczas gali finałowej The Ultimate Fighter 16 zaliczyli testy antydopingowe. Żaden z zawodników nie był pod wpływem zakazanych środków. Badania przeprowadziła Stanowa Komisja Sportu w Nevadzie (NSAC), której głównym szefem jest Keith Kizer.

Gala finałowa odbyła się 15-go grudnia w The Joint at Hard Rock Hotel and Casino w Las Vegas.W walce wieczoru, Roy Nelson (18-7 MMA, 5-3 UFC), który poddał się dodatkowo badaniom VADA wygrał przez TKO z Mattem Mitrione (5-2 MMA, 5-2 UFC). Pierwotnie rywalem Nelsona miał być były tymczasowy mistrz UFC, Shane Carwin, który z powodu kontuzji musiał wycofać się ze starcia. W walce poprzedzającej ,,main event'' mogliśmy oglądać finalistów 16-go sezonu TUFA. W kategorii półśredniej (77kg), Colton Smith pokonał przez jednogłośną decyzję Mike'a Ricci.

Wszyscy zawodnicy zostali skrupulatnie prześwietleni. W ich organizmach szukano przede wszystkim narkotyków m.in marihuany i kokainy , różnego rodzaju substancji anabolicznych i innych substancji , których nie może stosować profesjonalny zawodnik MMA. Badania NSAC tradycyjnie zostały przeprowadzone u zawodników walczących w main evencie, u wszystkich zwycięzców i wszystkich , którzy w przeszłości ,,wpadli '' podczas badań na obecność dopingu. Miejmy nadzieję, że stopień sportowców, którzy sięgają po niedozwolone substancje będzie stale się zmniejszał.