free templates joomla

Dan Henderson: jeszcze cztery walki!

Dan HendersonMistrz Pride w dwóch kategoriach wagowych i mistrz Strikeforce w wadze półciężkiej, Dan Henderson nie marzy o podboju kolejnej organizacji. Kolejny krok w kierunku walki o pas wagi półciężkiej UFC zawodnik Team Quest wykona podczas UFC 157, na której zmierzy się z byłym championem, Lyoto Machidą. Jak twierdzi będący po 40-stce zawodnik, przed nim jeszcze kilka walk w oktagonie:

"Mam jeszcze przed sobą kilka lat walki. W przyszłym roku planuję stoczyć przynajmniej dwa pojedynku, tak więc czekają mnie jeszcze przynajmniej dwie walki w 2014-stym roku. Moim celem wcale nie jest pas mistrza UFC, ale podtrzymywanie passy zwycięstw. Pas jest tylko dla mnie dodatkową motywacją. Jest czymś, co chcę mieć, bo uważam, że jestem w stanie wygrywać, ale to nie o niego głównie walczę."

Trener zajmujący się umiejętnościami stójkowymi Hendersona powiedział w jednym z wywiadów, że to wstyd, aby kobiety zajmowały miejsce tak wybitnego zawodnika jak Dan Henderson w walce wieczoru gali UFC transmitowanej w systemie Pay Per View.

Sam zainteresowany nie widzi w tym najmniejszego problemu, jak napisał w popularnym serwisie społecznościowym twitter. Według weterana MMA w porządku jest, gdy walka o pas staje się pojedynkiem wieczoru gali UFC.