free templates joomla

Rizin 16: Tenshin Nasukawa i Ayaka Hamasaki z pasami mistrzowskimi! Wyniki & Video

Tenshin NasukawaW niedzielę 2-go czerwca japońska organizacja Rizin Fighting Federation kierowana przez prezesa Nobuyuki Sakakibara przeprowadziła drugi tegoroczny event Rizin 16, który trafił do hali World Memorial Hall w Kobe. Wydarzeniem były dwie walki o pas po jednej w MMA i jednej w Kickboxingu. W najważniejszej z nich japońska supergwiazda wagi juniorlekkiej Tenshin Nasukawa (31-0), który zmierzył się z Argentyńczykiem Martinem Blanco (8-2-1). Pierwotnie Nasukwa miał walczyć z Ahmedem Ferradji, ale ten wycofał się z walki.

Japoński "kurczak" (waga 57 kg) już zdołał się pozbierać po laniu jakie esprawił mu w boksie Floyd Mayweather Jr., gdy włodarze Rizin FF uwierzyli w jego wielkość i ściągnęli weterana boksu do mega walki, z której wyszedł blamaż i depresja. No ale od tego czasu minęło trochę czasu i 20-letni Japończyk wygrał dwie walki z Federico Romą i Fritzem Aldine Biagtanem. W obu przypadkach w tym roku i w obu przed czasem w trzecich rundach.

Tym razem stało się to szybciej, bo i rywal miał 4 razy mniej walk na koncie. Nasukawa zaskoczył dopiero w połowie drugiej rundy, gdy najpierw rozciął mocno Argentyńczyka a potem posłał Blanco na deski pierwszy raz. Od razu próbował skończyć go efektownymi akcjami co się nie udawało, ale ostatecznie trafił kolanem na wątrobę i było po walce. Wakujący pas mistrza świata ISKA w wadze piórkowej znalazł się w jego rękach. Tenshin ma także pas w wadze do 55 kg ISKA w tzw. oriental rules czyli Muay Thai. Nie zrezygnował też z boksu, bowiem również weźmie udział w meczu bokserskim organizowanym przez Abema TV i będzie walczyć z byłym mistrzem świata Kosuke Kamedą. To kolejny japoński hit

Pas MMA w wadze atomowej pozostał po rewanżowej walce u byłej mistrzyni Invicta FC Ayace Hamasaki (18-2), która pokonała Amerykankę Jihn Yu Frey (8-4) pokazując dopiero w trzeciej rundzie zdecydowaną przewagę, gdy w krucifiksie zablokowała rywalkę i tłukła ile wejdzie. Rywalce udało się przetrzymać, ale przegrała zdecydowanie i rundę i walkę. Obie spotkały się ze sobą na gali Invicta FC w 2016 roku i wówczas także zwyciężyła Hamasaki.

Komplet wyników:

Walka o pas MŚ ISKA
KB 57,0 kg: Tenshin Nasukawa (Japonia) pokonał Martina Blanco (Argentyna) przez KO (kolano na tułów) w 2 rundzie (2:19 min)

Walka o pas wagi atomowej
MMA 49 kg: Ayaka Hamasaki (Japonia) pokonała Jinh Yu Frey (USA) przez decyzję 3-0

Główna karta
49 kg: Miyuu Yamamoto (Japonia) pokonała Kanna Asakura (Japonia) przez decyzję 3-0
120 kg: Jake Heun (USA) pokonał Roque Martineza (Guam) przez niejednogłośną decyzję 2-1
59 kg: Yusaku Nakamura (Japonia) pokonał Topnoi Tiger Muay Thai (Tajlandia) przez decyzję 3-0
71 kg: Tofiq Musayev (Azerbejdżan) pokonał Darona Cruickshanka (USA) przez decyzję 3-0
60,8 kg: Mamoru “Fullswing” Uoi (Japonia) pokonał Kana Hyatta (USA) przez TKO (uderzenia) w 3 rundzie (4:32 min)

Karta wstępna
KB 59 kg: Ryuji Horio (Japonia) pokonał Kunitakę Fujiwara (Japonia) przez decyzję 3-0 (30-28, 30-29, 30-29)
MMA 61 kg: Erson Yamamoto (Japonia) pokonał Tima Eschtrutha (USA) przez KO (prawy łokieć) w 1 rundzie (2:04 min)
KB 63 kg: Taiju Shiratori (Japonia) pokonał Hiroto Yamaguchi (Japonia) przez decyzję 3-0 (30-28, 29-28, 29-28)
MMA 59 kg: Takaki Soya (Japonia) pokonał Naiki Kawahara (Japonia) przez KO (uderzenia & soccer kick) w 1 rundzie (4:05 min)
KB 60 kg: Kan Nakamura (Japonia) pokonał Itto Nakatake (Japonia) przez KO (lewe wysokie kopnięcie) w 2 rundzie (0:18 min)
KB 56 kg: Seiki Ueyama (Japonia) pokonał Kengo (Japonia) przez TKO (zatrzymanie sędziego) w 1 rundzie (2:42 min)
KB 69 kg: Yuya Shibata (Japonia) pokonał Yuki Tanaka (Japonia) przez TKO (3 x liczenie) w 1 rundzie (2:45 min)