free templates joomla

Fight Club: Mateusz Janik zdobywa pas PFKB w Małej Warszawie! Wyniki

Robert Rajewski vs Mateusz Janik Fight Club ViPW sobotni wieczór 31-go maja w klubie "Mała Warszawa" na warszawskiej Pradze, odbył się debiut projektu Fight Club stworzonego przez Buissnes Sports Promotion (BSP), którego szefowie postanowili pokazać Sporty Walki w bardzo ekskluzywnym wydaniu i połączyć pojedynki Kickboxingu (K-1) i MMA podczas wydarzenia.

W walce wieczoru, której stawką był pas Mistrza Polski Polskiej Federacji Kickboxingu (PFKB) zmierzyli się pretendent Mateusz Janik (4-3) z Thai Gym Tarnów i Robert Rajewski Junior (6-7) ze słynnego klanu Rajewski Team z Płocka, który bronił tytułu. Był to rewanż za walkę, którą obaj stoczyli 7 lat wcześniej w zbliżonej do Kickboxingu formule Sanda (Wushu) i wówczas wygrał Rajewski, choć jak uczciwie wspomniał na konferencji, nie pamiętał już o tym. Pamiętał ambitny Janik i pałał żądzą rewanżu.

Trzyrundowy pojedynek był bardzo zacięty od początku. Mający nieco gorsze warunki fizyczne podpieczny trenera Rafała Króla postawił na szybkość i zaskakujące akcje. Zdaniem obserwatorów wygrał pierwsze starcie, ale w drugim Rajewski zaczął dokładniej punktować rywala i to starcie przypadło jemu. W trzecim Janik kapitalnie wymanewrował rywala i trafił na punkt kopnięciem w głowę! Rajewski był liczony na stojąco, ale przetrzymał atak rywala i do końca był grioźny, ale to był wieczór Mateusza Janika i on został nowym mistrzem PFKB w wadze lekkośredniej.

Ciężki zapasniczy bój stoczyli Jarosław Lech (4-4) z KSW Ofensywa Myszków i Piotr Walawski (6-4) z Shark Top Team Łódź, którzy w klatkoringu starali się nie oddać ani centymetra pola. Dwa pierwsze starcia sędziowie zapisali na koncie Lecha, ale Walawski w trzecim starciu miał więcej dobrych momentóww i postawił sędziów przed trudnym zadaniam. Ci jwednak jednogłośnie opowiedzieli się za Myszkowianinem i podopieczny trenera Piotra Korpusa został zwycięzcą walki.

Sporo emocji dostarczyła kickboxerska walka w Patryka Małeckiego (5-2-1) z Fight Club Fanga Warszawa z Kamilem Kotkiewiczem(0-1-2) z Fight Gym Lublin. Początkowo bardziej doświadczony 34-letni Małecki mial zdecydowaną przewagę, ale z minuty na minute pojedynek wyrównywał się i 4 lata młodszy podopieczny trenera Ryszarda Murata dochodził do głosu. Nie wystarczyło to do zwycięstwa, ale wsparty trenerem Andreiem Molchanovem Małecki miał sporo kłopotów z fighterem z Lublina. Zacięta walka mogła się podobać publiczności.

Drugą zawodową walkę w Kickboxingu wygrał ambitny Bartłomiej Wydra (2-1), który postawił na mocne przygotowania przyjeżdżając na sparingi do Uniq Fight Club i braci Paczuskich. Opłaciło się, bo walka z Sebastianem Sobalą (--) nie trwała długo a kilka mocnych niskich kopnięć, zniszczyło nogę Sobali i sędzia musiał zatrzymać nierówny boj. To druga zawodowa wygrana zawodnika trenera Szyszki. 

Zawodnik MMA wagi półciężkiej z Pabianic Marcin Filipczak (1-1) mający za sobą dobrą amatorską karierę i falstart w profesjonalnych startach, teraz nie brał walki z marszu i świetnie przygotowany zdominował pojedynek z Arturem Niebrzydowskim (0-1) z Piranha Gdynia. Grad uderzeń z góry zmusił sędziego do przerwania walki już w pierwszej rundzie.

Trudny pojedynek stoczył 23-letni utalentowany kickboxer Kiril Len (3-1) ze Sparta Gym Warszawa prowadzonego przez trenera Daniela Prokurata. Warszawianin kilka razy posyłał na deski Aleksandra Wereśniaka (0-1) reprezentującego klub Akademia Sportów Walki Boran Team z miejscowości Staw k. Myśliborza. Wereśniak pokazał serce wracając do walki po nokdaunach, ale w trzeciej rundzie po frontalnym kopnięciu na tułów, sędzia przerwał walkę.

Publiczności do gustu przypadł pojedynek wagi ciężkiej w formule K-1 Konrada Handlarskiego (2-2) z Płocka z Mateuszem Jędrykiewiczem (0-1). Obaj nie żałowali sobie mocnych ciosów, ale zwycięzcą okazał się ważący 124 kg 21-letni "Kondziu" z Płocka, który niskimi kopnięciami utorował sobie drogę do wygranej. W walce otwarcia podpopieczny trenera Marcina Poźniaka z Chełma Michał Kostecki po niełatwym pojedynku wypunktował Jakuba Owczarza z Łodzi na zasadach MMA.

Tytułem podsumowania sportowego warto podkreślić dobrą pracę sędziowską zespołu kierowanego przez Piotra Michalaka do spółki z Cezarym Wojciechowskim. Projekt sportowo spinał także nieoceniony Krystian "Dżaps" Kluczny, który pomagał w ustaleniu fightcardu a który okazał się bardzo widowiskowy. Całość prowadził znany wrocławski konferansjer i ringannoucer Adrian Walczyk. Organizatorzy zaprosili sporo gwiazd i znanych postaci jak mistrzyni świata Agnieszka Rylik, kulturysta Robert Burneika, raper Młody M, producent Rafał Sielawa (RX Produkcja) czy aktor Piotr Witkowski. Lokal Mała Warszawa przy Otwockiej 14 udostępnił swoje podwoje po raz pierwszy dla Sportów Walki i okazało się to bardzo udanym mariażem.

Komplet wyników:

Walka o pas MP PFKB
K-1 71,8 kg: Mateusz Janik (Thai Gym Tarnów) pokonał Roberta Rajewskiego Jr. (Rajewski Team Płock) przez niejednogłośną decyzję 2-1 (29-28, 28-29, 29-28)

Pozostałe walki
MMA 86,0 kg: Jarosław Lech (KSW Ofensywa Myszków) pokonał Piotra Walawskiego (Shark Top Team Łódź) przez decyzję 3-0
K-1 75,0 kg: Patryk Małecki (Fight Club Fanga Warszawa) pokonał Kamila Kotkiewicza (Fight Gym Lublin) przez decyzję 3-0
K-1 81,4 kg: Bartłomiej Wydra (Fight Fabric Challenge Łódź) pokonał Sebastiana Sobalę (Spartan Promotion) przez TKO (niskie kopnięcia) w 1 rundzie
MMA 93,0 kg: Marcin Filipczak (Octopus Łodź) pokonał Artura Niebrzydowskiego (Piranha Gdynia) przez TKO w 1 (3:38 min)
K-1 85,0 kg: Kirył Len (Sparta Gym Warszawa) pokonał Aleksandra Wereśniaka (Akademia Sportów Walki Boran Team) przez TKO (zatrzymanie sędziego) w 3 rundzie
K-1 +94,2 kg: Konrad Handlarski (Rajewski Team Płock) pokonał Mateusza Jędrykiewicza (Spartan Promotion) przez decyzję 3-0
MMA 77,1 kg: Michał Kostecki (Fabryka Sportu Chełm) pokonał Jakuba Owczarka (Fight Fabric Challenge) przez decyzję 3-0 (29-28, 29-28, 29-28)*

*formuła Pro-Am