free templates joomla

Deep Impact Haleo: pożegnanie Kazuo Misaki i zwycięstwo Ryuta Sakurai! Wyniki

Kazuo Misaki Akihiro GonoNajwiększym wydarzeniem gali Deep Impact Haleo w hali Korakuen Hall w Tokio, w Japonii w sobotę 22-go grudnia, było pożegnanie wyprawione przez prężną japońską organizację MMA 36 letniemu Kazuo Misaki (25-11-2-1 NC). Pożegnalną pokazową walkę słynny "Hitman" stoczył z innym zawodnikiem, który także niedawno odszedł z MMA, czyli Akihiro Gono. Panowie walczyli w dużych bokserskich rękawicach a pojedynek skończył się oczywistym remisem. Ostatnią oficjalną walkę Misaki stoczył w Strikeforce w marcu br. wygrywając z Anglikiem Paulem Daleyem.


Będzie wszystkich chyba brakować jego świetnych walk, ale cóż...takie jest życie i Kazuo schodzi we właściwym momencie. Co ciekawe, zasłużonego fightera, który był zwycięzcą Pride GP, żegna organizacja, dla której stoczył tylko dwie walki. Jednak przy załamaniu rynku MMA, dobrze że ktokolwiek żegna tak zasłużonego fightera. On sam nie krył łez wzruszenia, ale trudno się temu dziwić. Wszak od maja 2001 roku minęła ponad dekada czasu a Misaki zapisał w niej swoje nazwisko.

W przedostatniej walce gali i zarazem walce wieczoru, rówieśnik Misakiego, "Little Hercules" Kazuyuki Miyata (13-9), pokonał debiutanta Jae Eun Kima (0-1) z Korei, zmuszając w pierwszej rundzie gilotynowym duszeniem do poddania się. Miyata nie zamierza kończyć kariery, bo na tle debiutanta prezentował się jak młody bóg. Kolejne zwycięstwo odniósł także Masanori Kanehara (21-10). Japończyk znany jako "Kubuś Puchatek" wygrał przez techniczny nokaut z Amerykaninem Tomem McKenna (6-3).

Największym wydarzeniem gali była jednak kolejna walka weteranów Hiromitsu Kanehary (19-26) i Ryuta Sakurai (23-17), którego niemile wspomina nasz Mamed Khalidov. Obaj spotkali się wcześniej w ringu w 2009 roku i zremisowali. Tym razem wnieśli na ring 83 lata (42 i 41) i 85 walk bagażu doświadczeń. Ta 85 walka trwała dwie pełne rundy i zakończyła się remisem, po którym była dogrywka. W pierwszej minucie trzeciej rundy Sakurai'owi udało się jednak złapać zmęczonego przeciwnika w trójkątne duszenie rękami i to on schodził jako zwycięzca. Ci, którzy pamiętają walkę Memeda z Sakurai, wiedzą, że ma on żelazne zdrowie i to pokazał także w tej walce.  

Po walce Kanehara podziękował publiczności za wsparcie i przeprosił za to, że w 21 rocznicę jego debiutu na zawodowym ringu i w 15 roku kariery w MMA przegrał tak prestiżowy bój. Przypomnijmy, że 22 grudnia 1991 młody Hiromitsu Kanehara wszedł do ringu na gali Bushido w hali Ryogoku Kokugikan i na oczach 11 tysięcy fanów zremisował z Masakazu Maeda. To piękny kawałek historii nie tylko MMA, ale sportów walki. Podczas gali ogłoszono też kartę walk kolejnej imprezy Deep Impact 61, która ma się odbyć 26 lutego 2013.

Komplet wyników:

Walka pokazowa
Kazuo Misaki vs Akihiro Gono - Remis

Main event
66 kg: Kazuyuki Miyata (Japonia) pokonał Kim Jae Won (Korea) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (2:46 min)

Superfight
61 kg: Masanori Kanehara (Japonia) pokonał Toma McKenna (USA) przez TKO w 1 rundzie (2:45 min)
84 kg: Ryuta Sakurai pokonał Hiromitsu Kanehara przez poddanie (trójkątne duszenie rękami) w 3 rundzie (0:46 min)
93 kg: Daiju Takase pokonał Yuji Sakuragi przeciwnik przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie (1:33 min)

Walka Kickboxingu Krush
70 kg: Yutaro Yamauchi pokonał Hiroshi Matsui przez niejednogłośną decyzję 2-0 (30-28, 30-30, 29-28)