free templates joomla

HFO 6: Łukasz Pławecki pokonuje Rodrigo Mineiro i zdobywa pas MŚ ISKA! Wyniki

Łukasz PławeckiW sobotę 18-go maja w Nowym Sączu odbyła się kickboxerska gala HFO 6 Nowe Rozdanie, gdzie w walce wieczoru o pas Mistrza Świata organizacji ISKA w wadze do 78 kg w formule K-1 zmierzyli się lider klubu Halny Nowy Sącz Łukasz Pławecki (24-15-1) i trenujący w holenderskim Kops Gym 34-letni Brazylijczyk Rodrigo Mineiro (16-8-2) znany z występów na wielu europejskich galach.

Dwa lata młodszy Polak od maja 2018 roku występuje w kategorii półśredniej/średniej (75 -77 kg) i w niej zdobył pas organizacji Fight Exclusive Night wygrywając z Wojciechem Wierzbickim podczas gali FEN 21 we Wrocławiu. Wcześniej walczył m.in. w chińskim Kunlun Fight i zaliczył występ w słynnej Glory Kickboxing.

Pod koniec 2018 roku do listy sukcesów dołożył zwycięstwo z Niemcem, Waldemare Wiebe-Nuriddinov na swoej HFO 5 w październiku w Nowym Sączu. Pas FEN Sądcczanin stracił z Dominikiem Zadorą na FEN 23 w styczniu br., ale na pewno nie powiedział ostatniego słowa w polskim Kickboxingu.

Pojedynek był trudny dla Polak z uwagi na niewygodny styl Mineiro, który ma repretuar nieszablonowych technik. Głównie podcięć, którymi operował uparcie choć punktów to nie przynosiło. Obaj dysponują sporą muskulaturą i to także nie pomagało w mobilności i szybkości. Polak zdobył przewagę głównie w końcowych rundach trafiając celniej i więcej rywala. To zadecydowało o wyniku.

Komplet wyników:

Walka wieczoru
78 kg; Łukasz Pławecki (Polska) pokonał Rodrigo Mineiro (Brazylia) przez decyzję 3-0

Karta główna
81 kg: Norbert Job (Halny Nowy Sącz) pokonał Łukasza Szecówkę (MediGym Koziegłowy) przez decyzję 3-0
81 kg: Sławomir Przypis (Żytkiewicz Team) pokonał Kamila Stelmacha (Dragon Kąty Wrocławskie) przez TKO w 2 rundzie
81 kg: Wiktor Waszczuk (Red Lion Club Międzyrzec Podlaski) pokonał Bartosza Zająac (Halny Nowy Sącz) przez decyzję 3-0
85 kg: Rafał Smalarz (Spartan Jasło) pokonał Damiana Bałuca (NKSW Hoły Team) przez TKO (zatrzymanie sędziego) w 3 rundzie (2:27 min)
75 kg: Mateusz Białas (KO Gym Wrocław) pokonał Przemysława Pawlaka (Halny Nowy Sącz) przez TKO (zatrzymanie sędziego) w 3 rundzie
85 kg: Dominik Bala (Legion Głogów) pokonał Kamila Janika (Halny Nowy Sącz) przez niejednogłośną decyzję 2-1
65 kg: Ivan Hatala (Fire Gym/Słowacja) pokonał Mariusza Przewłockiego (Sparta Gym Warszawa) przez niejednogłośną decyzję 2-1
95 kg: Daniel Płonka (Top Team Rzeszów) pokonał Daniela Szycha (Fight Gym Lublin) przez decyzję 3-0