free templates joomla

Bellator 221 Pitbull vs Chandler: Wielki dzień Brazylii! Wyniki & Video

Michael Chandler vs Patricio FreireW sobotę 11-go maja odbyła się gala Bellator 221: Pitbull vs Chandler, która trafiła do doskonale znanej Polakom hali Allstate Arena w Rosemont, obok Chicago (USA). W walce wieczoru mistrz wagi piórkowej Patricio "Pitbull" Freire (29-4 MMA, 17-4 BMMA) zmierzył się z mistrzem wagi lekkiej Michaelem Chandlerem (19-5 MMA, 16-5 BMMA).

Z kolei w półfinale turnieju półfinale Turnieju Wagi Półśredniej (Bellator Weltrweight Grand Prix) zmierzyli się Anglik Michael "Venom" Page (14-1 MMA, 10-1 BMMA) i Douglas Lima (31-7 MMA, 13-3 BMMA).

Obaj w sobotnią noc wygrali swoje walki, ale styl w jakim zrobił to walczący w półfinale Turnieju Wagi Półśredniej (Bellator Weltrweight Grand Prix) z milionem dolarów nagrody Brazylijczyk budzi respekt. Niepokonany w karierze i także w Bellator MMA Anglik Michael "Venom" Page (14-1 MMA, 10-1 BMMA) został straszliwie skarcony przez 31-letniego weterana.

Michael MVP Page"The Phenom" nie uległ się sławy butnego i mało standardowo walczącego rywala i w pierwszym starciu po obaleniu podmęczył "Venoma" by w drugim starciu odpowiedzieć na jego niskie kopnięcie, zachwiać nim i straszlwie trafić w brodę w trakcie lotu ku macie. Dwa kolejne ciosy były formalnoscią a dalszej egzekucji zapobiegł sędzia Mike Beltran znany z plecionej brody.

Lima zachował się bardzo skromnie po walce dziękując wszystkim a amerykańska publiczność na stojąco skandowała jego nazwisko. Zawodnik American Top Team Atlanta zresztą urodził się w Brazylii, ale od mlodych lat mieszka w USA i tu jest ceniony bardziej niż w Brazylii. Awansował tym samym w turnieju wagi półśredniej i tam toczyć będzie bój z kimś z dwójki Neiman Gracie (9-0 MMA, 7-0 BMMA) - Rory MacDonald (20-5-1 MMA, 2-1-1 BMMA), obaj wyjdą do walki 14-go czerwca na Bellator 222.

Patricio "Pitbull" Freire został podwójnym mistrzem wagi piórkowej i lekkiek odbierając spektakularnie pas mistrzowi lekkiej, jakim do tego wieczora był Michael Chandler. Młodszy z brazylijskiej pary braci "Pitbullów" nie zamierzał wchodzić w techniczne zawiłości i wyrżnął silnym prawym sierpowym Amerykanina, który był nieco odwrócony i dostał cios nieco na tył głowy. Padł i po chwili Brazylijczyk był na nim i zaczął demolkę, którą przerwał sędzia Rob Madrigal chyba w dobrym momencie.

Początkowo Chandler nie chciał pogodzić się z przerwaniem walki, ale z czasem zaakceptował sytuację. W studio wtórowali mu komentatorzy, gdzie prym wiódł Chael Sonnen krzycząc "illegal, illegal" (zabronione ang. - przyp. red.) mając na myśli pierwsze uderzenie - co akurat w jego przypadku brzmiało żałośnie, bo wszystko działo w feworze walki a najbardziej winnym uderzenia w tył głowy był sam Chandler wystawiając się w trakcie uderzenia.

Brazylijczyk stał się drugim w historii organizacji Bellator MMA podwójnym mistrzem w dwóch kategoriach wagowych po Ryanie Baderze, który jest mistrzem wagi półciężkiej i ciężkiej. Patricio jest bratem dwa lata starszego Patricky Freire. Na początku roku podpisał długoterminowy kontrakt z Belletorem i jest jednym z asów w kolekcji prezesa Scotta Cokera, ktory zapewne już ma w głowie zaplanowany rewanż. Zapewne szybko oficjalnie poznamy jego termin.


Komplet wyników:


Main event
70,3 kg: Patricio Freire (Brazylia) pokonał Michaela Chandlera (USA) przez KO (uderzenia) w 1 rundzie (1:01 min)

Karta główna
77,1 kg: Douglas Lima (Brazylia) pokonał Michaela "Venoma" Page'a (Anglia) przez KO (uderzenia) w 2 rundzie (0:35 min)
66,2 kg: A.J. McKee (USA) pokonał Pata Currana (USA) przez decyzję 3-0 (30-27, 30-27, 30-26)
120,7 kg: Jake Hager (USA) pokonał T.J. Jonesa (USA) przez poddanie (trójkątne duszenie rękami) w 1 rundzie (2:36 min)
66,2 kg: Tywan Claxton (USA) pokonał Jamesa Bennetta (USA) przez TKO (uderzenia) w 3 rundzie (2:09 min)

Karta wstępna
61,2 kg: Rob Fenicle (USA) pokonał Bryana Bautistę (USA) przez poddanie (dźwignia na stopę) w 1 rundzie (1:42 min)
70,8 kg: Khuukhenkhuu Amartuvshin (Mongolia) pokonał Adama Warda (USA) przez decyzję 3-0 (29-28, 29-28, 29-28)
63,5 kg: Christian Rodriguez (USA) pokonał Jose Leona (USA) przez poddanie (dźwignia na ramię) w 1 rundzie (4:35 min)
93,4 kg: Robert Morrow (USA) pokonał Jamesa Bochnovica (USA) przez KO (uderzenia) w 2 rundzie (1:18 min)
70,8 kg: Chris Gonzalez (USA) pokonał Charlie Radtke (USA) przez decyzję 3-0 (29-28, 29-28, 29-28)
66,2 kg: Cris Lencioni (USA) pokonał Adil Benjilany (Maroko) (USA) przez poddanie (trójkątne duszenie nogami) w 1 rundzie (4:55 min)
120,7 kg: Jason Belyew (USA) vs. Dave Latoria (USA) - No Contest (kopnięcie w krocze) w 1 rundzie
56,7 kg: Jesse Bazzi (USA) pokonał Joeya Diehl (USA) przez decyzję 3-0 (30-27, 30-27, 30-27)
77,6 kg: Josh Streacker (USA) pokonał Scotta Writza (USA) przez KO (uderzenia) w 2 rundzie (3:33 min)