free templates joomla

NewFC Battle of the Stars: zwycięstwo Dzhabvara Askerova i Mariusza Radziszewskiego! Wyniki!

Radziszewski MariuszW sobotę 22 grudnia w Machaczkale, stolicy rosyjskiego Dagestanu odbyła się się międzynarodowa gala NewFC: "Battle of the Stars", której program wypełniły walki MMA, boksu i Kickboxingu. udział W imprezie udział wzięło dwóch polskich zawodników MMA Mariusz Radziszewski (9-9-2) ze śląskiego South Legion i Rafał Haratyk (3-1-1) z Berkserkers Team Bielsko-Biała.


Waleczny Radziszewski ucieszy z pewnością wielu fanów, bowiem pokonał Magomeda "Żelaznego" Magomedowa, który choć jest mało znany w MMA to prezentuje świetne umiejętności zapaśnicze a dodatkowo to były mistrz świata w Sambo z 2004 roku, który po życiowych przejściach postanowił wrócić do sportu. Jest to także barwna postać w Dagestanie. Ślązak nie uląkł się i zdeklasował rywala. W drugiej rundzie zmusił go do poddania się, duszeniem zza pleców. Drugiemu z Polaków nie poszło jednak tak dobrze. Rafał Haratyk przegrał z niepokonanym Omari Achmedowem (9-0) przez TKO przy początkowej przewadze, gdy nie ustrzegł się błędu przyjął cios, upadł a walka została za wcześnie przerwana przez sędziego.

Dla miejscowych najważniejsza była walka znanego z występów w K-1, Dżabara Askerowa (76-29-2) z młodą niemiecką nadzieją Muay Thai Enriko Kehlem (58-7-1), której stawką był pas mistrza Europy grupy W5 w wadze do 70 kg. Walkę poprzedziło przemówienie słynnego kałmuckiego mistrza Kickboxingu i promotora Batu Hasikowa, który wychwalał waleczność Dagestańczyków i podkreślał jedność z Rosją co akurat dobrze przyjęte być nie mogło u górali z Kaukazu. Przy graniu rosyjskiego hymnu pojawiło się więc sporo gwizdów. Potem do walki przystąpili obaj fighterzy i zrobiło się nie mniej gorąco. Młody niemiecki policjant jakim jest Kehl nie przyjechał przegrać do Machaczkały a że talentem jest niesamowitym to udowodnił w tej kapitalnej walce. Pierwsza runda była dla Askerowa, druga dla Kehla a trzecia bardzo wyrównana i wszyscy spodziewali się dodatkowej. Niestety sędziowie z Rosji zadecydowali inaczej i pas Mistrza Europy przypadł Dagestańczykowi.

Dobrą walkę stoczył także znany z występów w M-1 Global Szamil Zawurow (20-2) pokonując na punkty twardego Fina Juha-Pekka Vainikainenena (20-6-1). Zavurov bił się się w wadze lekkiej choć nominalnie z reguły walczył w półśredniej. Zwycięstwo odniósł także znany zwystępów w USA i Rosji Michaił Maljutin (25-10) pokonując Ukraińca Sergieja Greczkę (8-3).

Komplet wyników:

MMA 84 kg:  Magomed "Fixa" Magomedov (Rosja) pokonał Sergeya Korola (Ukraina) przez decyzję 3-0
MMA 93 kg: Sultan Aliev (Rosja) pokonał Arūnasa Viliusa (Litwa) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie
MMA 93 kg: Saperbek Safarov (Rosja) pokonał  Valdasa Poceviciusa (Litwa) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie
MMA 77 kg: Shamkhal Kerimov (Rosja) pokonał Martina Kalucza (Węgry)
Boks 79 kg: Mukhtar Khiziriev (Rosja) pokonał Egidijusa Kakštysa (Litwa) przez decyzję 3-0
MMA 84 kg: Omari Akhmedov (Rosja) pokonał Rafała Haratyka przez TKO w 1 rundzie (2:26 min)
MMA 77 kg: Mariusz Radziszewski (Polska) pokonał Magomeda "Żelezkę" Magomedova (Rosja) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie (2:55 min)
MMA 66 kg: Mikhail Malyutin (Rosja) pokonał Sergey Grechka (Ukraina) przez decyzję 3-0
MMA 70 kg: Shamil Zavurov (Rosja) pokonał Juha-Pekka Vainikainena (Finlandia) przez decyzję 3-0

Walka o pas ME W5
K-1 70 kg: Dzhabar Askerov (Rosja) pokonał Enrico Kehla (Niemcy) przez niejednogłośną decyzję 2-0 (30-29, 30-29, 30-30)