free templates joomla

Dominika Filec zdobywa pas Zawodowej Mistrzyni Polski WKN

Dominika Filec WKN BeltTytuł Zawodowej Mistrzyni Polski w formule K-1 organizacji World Kickboxing Network (WKN) zdobyła w ostatnią sobotę 27-go kwietnia Dominika "Zośka" Filec (2-2) z Absortio Gym Rybnik/Leszczyny. Podopieczna trenera Adama Drygalskiego pokonała na punkty znaną z amatorskich walk Annę Corę (0-2) z Knurowskiego Fight Clubu, podczas pierwszej w Nysie, Gali K1 - Kick Boxing organizowanej przez znannego zawodnika Przemysława Kierpacza i klub KO Bloodline Nysa. Pojedynek odbył się w kategorii lekkiej (60 kg).

Filec w krótkim czasie przystępowała do pojedynku po najtrudniejszym w karierze pojedynku w Bratysławie na Słowacji z miejscową zawodniczką Lucią Szabovą, będącą mistrzynią Europy WKN. Polka uległa na punkty toczącej 19 walkę Słowaczce, ale "nauka nie poszła w las" a doświadczenie przydało się do walki z twardą Anią z Knurowa. Dodatkowo tamten pojedynek toczony był na pełnych zasadach Muay Thai.

"Przygotowanie na plan przebiegu walki miałam bardzo krótki, ponieważ o walce dowiedziałam się dwa dni wcześniej. W trakcie pojedynku skupiłam się głównie na tym w czym czuję się najlepiej czyli akcjach bokserskich. Mocne oraz trafne prawe moje sierpy poskutkowały tym, że zaczęłam łapać więcej pewności siebie. Wygrywając wszystkie rundy, najlepiej czułam się w drugiej. Moim zdaniem walka jak dla mnie najbardziej na plus, chociaż mam mały niedosyt ponieważ nie wykorzystałam wszystkich okazji aby znokautowac przeciwniczkę" - podsumowała swój występ szczęśliwa fighterka Absortio Gym Leszczyny.

Cora terenowana przez trenera Grzegorza Sobierajskiego pierwotnie miała się zmierzyć z Katarzyną Jaworską, ale ostatecznie to Filec zagrodziła jej drogę po pas wygrywając na punkty. Dominikę czeka teraz kolejny występ na Gali Sportów Walki "Sharks Attack 2" w Ostródzie w dniu 25-go maja. Tam zmierzy się w rewanżu z Martyną Ciaskowską ze Strzelina.