free templates joomla

Holenderscy kickboxerzy na pomoc Antonio Silvie przeciwko Alistairowi Overeemowi!

Antonio SilvaRenomowany holenderski klub Mejiro Gym z Amsterdamu będzie współpracował z brazylijskim zawodnikiem MMA Antonio Silvą (17-4 MMA, 1-1 UFC) i pomagał mu przygotować się do walki z Holendrem Alistairem Overeemem (36-11 MMA, 1-0 UFC), która odbędzie się na początku 2013 roku na gali UFC 156. Pośrednikiem załatwiającym tę współpracę jest Johan de Leeuw były zawodnik Mejiro Gym a obecnie trener w Octopus Team w Atlancie wraz ze słynnym Diego Saraivą. Ponieważ Silva trenuje w ATT Coconut Creek na Florydzie trenować z nim tam będzie Stefan Berkenpas, który ściągnął DeLeeuwa do Mejiro Gym.


Mało doceniany trener prowadził niegdyś takie sławy jak Rob Kaman (Mistrz świata WKA, ISKA, IKBF i 9 krotny MŚ IMF), Andre Mannaart (3 krotny MŚ WKA a obecnie trener Andy Souwera) cz Bob Schreiber i Remy Bonjasky (3 krotny mistrz K-1 World GP). Sparingpartnerem Silvy ma był Michael Duut, nowa twarz holenderskiego Kickboxingu i zawodnik grupy Glory Sports International (GSI). Czy pomoc Berkenpasa i Duuta okaże się skuteczna przekonamy się w hali Mandalay Bay Events Center w Las Vegas w dniu 2-go lutego 2013. W każdym razie Mejiro Gym, jeden z najstarszych klubów w Holandii obok Chakuriki i znana z solidności firma a sam na pewno Antonio zyska na tej współpracy.

Nie ma co ukrywać, że pomijając renomę holenderskiego Kickboxingu czy Muay Thai, jest to wewnętrzna holenderska rozgrywka. Ewidentnie jest to też zagranie przeciwko Overeemowi, któremu w zasadzie w tym kraju niewielu ludzi wywodzących się z Kickboxingu życzy powodzenia a już na pewno nie ludzie związani z jego dawnym klubem Golden Glory. Niestety Alistair sam sobie jest też winny, bowiem to on próbował z GG (i nie tylko) wyciągnąć innych zawodników by poszli w jego ślady. Dotyczyło to takich zawodników jak Gokhan Saki, Tyrone Spong czy choćby Daniel Ghita, który miał mu pomagać przed walką z Juniorem Dos Santosem a którego chciał pozyskać do współpracy...sam Junior Dos Santos zanim Alistaira nie złapano na dopingu. Zatem "kto sieje wiatr ten zbiera burzę" - mówi stare powiedzenie i chyba na tym przykładzie widać to dobitnie.