free templates joomla

NewFC Battle of the Stars : Askerov vs Kehl plus Radziszewski i Haratyk!

Dzhabar AskerovW sobotni wieczór sobotę 22-go grudnia w Machaczkale, stolicy rosyjskiego Dagestanu odbędzie się międzynarodowa gala Bitwa Gwiazd (NewFC - Battle of the Stars), na której odbędzie się szereg ciekawych walk MMA, boksu i jeden bardzo interesujący pojedynek na zasadach K-1 Dzhabara Askerova (75-29-2) z młodą niemiecką nadzieją Muay Thai Enriko Kehlem (58-7-1), której stawką będzie pas mistrza Europy grupy W5. W gali weźmie udział dwóch polskich zawodników MMA Mariusz Radziszewski (8-9-2) z South Legion i Rafał Haratyk (3-0-1) z Berkserkers Team Bielsko-Biała.


Obu czeka ciężkie zadanie, bowiem Radziszewski ma za rywala Magomeda "Żelaznego" Magomedova, który choć jest mało znany to prezentuje świetne umiejętności zapaśnicze. Z kolei Rafał Haratyk zmierzy się z niepokonanym Omari Akhmedovem (8-0) mieszkającym w Moskwie ale pochodzącym z Dagestanu zawodnikiem. Na gorącym kaukaskim terenie nie będzie łatwo im wywieźć zwycięstwa.

Gala jest świetnie obsadzona, bowiem w walce wieczoru znany z występów w M-1 Global Shamil Zavurov (19-2) walczyć będzie ze świetnym Finem Juha-Pekka Vainikainenenem (20-5-1), którego niegdyś w 2010 roku zmusił do poddania Maciej Polok. Zavurov w tej walce bije się w wadze lekkiej choć nominalnie z reguły walczył w półśredniej. Na ważeniu w piątek Fin ważył 73 kg czyli o 3 więcej niż ustalony limit.

W wadze półciężkiej zaś spotkają się dwaj dobrze znani Polakom rywale, jak nieobliczalny Saperbek Safarov (5-0) z Dagestanu, który spoliczkował kiedyś Tomasza Narkuna i został relegowany z M-1 Global po niedoszłym debiucie i litewski weteran i dawny pogromca Mameda Khalidova, Valdas Pocevicius (33-30), który zastąpił w ostatniej chwili Sylvaina Potarda z Francji. Saparbek już na ważenie zjawił się z drewnianym mieczem, którym wymachiwał w kierunku rywala, tak więc emocje są gwarantowane, bo Dagestańczyk miewa problemy z opanowaniem i trzymaniem nerwów na wodzy. Na początek nie zrobił wymaganego limitu wagi półciężkiej, więc może miecz ważył akurat o tyle więcej niż wymagał tego limit. Mikhaila Malyutina (24-10) nie trzeba przedstawiać nikomu znającemu się na wschodnim rynku MMA. Weteran Bellatora, ma za rywala Ukraińca Sergeya Grechkę (8-2) i będzie to jedna z trudniejszych walk dla Malyutina. Zawodnicy w piątek przeszli obowiązkowe ważenie i jak zaznaczyliśmy, część miała z tym poważne kłopoty. Poniżej wyniki ważenia:

93 kg: Arūnas Vilius 92,3 kg vs Sultan Aliev 92,6 kg
93 kg: Saperbek Safarov 94 kg vs Valdas Pocevicius 92,3 kg
80 kg: Mukhtar Khiziriev 79 kg vs Egidijus Kakštys 80,4 kg*
84 kg: Omari Akhmedov 83,5 kg vs. Rafal Haratyk 84,3 kg
66 kg: Sergey Grechka 65,00 kg vs Mikhail Malyutin 65,9 kg
70 kg: Juha-Pekka Vainikainen 73 kg vs Shamil Zavurov 69,9 kg
70 kg: Enrico Kehl 70,5 kg vs Dzhabar Askerov 72,5 kg