free templates joomla

ONE Championship A New Era: noc rewanżów w Tokio, Yodsanklai Fairtex nokautuje Andy Souwera! Wyniki & Video

Andy Souwer & Yodsanklai FairtexCztery walki o pas, dwa pojedynki z udzialem gwiazd UFC,rozpoczęte eliminacje turniejów wagi lekkiej i muszej, oraz hitowy rewanż dwóch gwiazd K-1 MAX, Muay Thai i Shoot Boxingu, to plon japońskiej edycji ONE Championship: A New Era w legendarnej hali Ryogoku Kokugikan w stolicy Kraju Wschodzącego Słońca, Tokio.

Oczywiście największą uwagę światowej opinii publicznej związanej z MMA przyciągały występy byłych mistrzów UFC w wadze muszej Demetriousa “Mighty Mouse” Johnsona (28-3-1) i lekkiej Eddie'go Alvareza (29-7), ale kibiców formuł stójkowych interesował rewanż dwóch gwiazd Kickboxingu i Muay Thai, dwukrotnego mistrza K-1 MAX z najlepszych czasów tej formuły Andy'ego Souwera (160-22-1) i Yodsanklaia Fairtexa (201-71-4), dwukrotnego mistrza Lumpinne Boxing Stadium, by wymienić długą listę sukcesów 33-letniego Taja.

Ich pojedynek zaczął się od mocnego nokdaunu Holendra mającego już 36 lat. Yod trafił drugim ciosem z kombinacji lewy - prawy sierp i pod Andym ugięły się nogi. Nie ostatni raz tego wieczora i widać było, że Taj jest w gazie, a Andy miota się w klatce i słabo czuje walkę. Nieszczeście przyszło w drugiej rundzie i trafienie lewym bezpośrednim posłało Holendra na deski pod siatką. Sędzia czekał chwilę, ale podjął słuszną decyzję zatrzymania walki. Małe rękawice czy to w MMA czy w Kickboxingu to nie żarty. Yodsanklai srogo zemścił się za porażkę dokładnie sprzed 11 lat na Slamm "Nederland vs Thailand IV", kiedy po dodatkowej rundzie wygrał na punkty i nie podjął aż do teraz decyzji o rewanżu.

W walce wieczoru gali, ale już na zasadach MMA także doszło do udanego rewanżu Japończyka Shinya Aoki (43-8) z Filipińczykiem Eduardem Folayangiem (21-7). Japońskiemu fighterowi udało się już po dwóch minutach walki założyć trójkątne duszenie rękami i poddać teoretycznie silniejszego fizycznie rywala. Przegrał z nim w 2016 roku poprzez uderzenia, ale teraz mógł potwierdzić swój nieprzeciętny talent.

Pas wagi słomkowej obroniła Chinka Jingnan Xiong (14-1) pokonując urodzoną w Kanadzie a reprezentującą USA Angelę Lee (9-1). Le to mistrzyni wagi atomowej i teraz stanęła przed szansą walki o pas wagi słomkowej, która w One Championship wynosi 125 funtów co daje 56,7 kg. W wadze średniej pogromca naszego Michała Pasternaka z 2016 roku Birmańczyk Aung La N Sang (25-10) pokonał po raz drugi Japończyka Kena Hasegawę (16-4-1). Ostatnim, który zdobył pas rewanżując się rywalowi był brazylijski weteran Bibiano Fernandes (24-4), który wygrał przez dyskwalifikację Kevina Belingona (20-5) zadającego niedozwolone uderzenia łokciami.

Na koniec o weteranach UFC. "Mighty Mouse" wypadł bardzo dobrze dusząc Japończyka Yuyę Wakamatsu (10-5) w drugim starciu. Eddie Alvarez niestety nie dał rady Timofeyowi Nastyukhinowi (14-4) z Rosji. Alvarez jest kolejnym zapaśnikiem, który wydaje się, że zostanie mistrzem boksu. Niestety z doświadczonym sambistą to igranie z ogniem i były mistrz UFC został "odpalony" przed upływem pierwszej rundy. 

Komplet wyników:

Main event
77,1 kg: Shinya Aoki (Japonia) pokonał Eduarda Folayanga (Filipiny) przez poddanie (trójkątne duszenie rękami) w 1 rundzie (2:34 min)*

Karta główna
56,7 kg: Jingnan Xiong (Chiny) pokonała Angelę Lee (USA) przez TKO (uderzenia) w 5 rundzie (1:37 min)*
93,4 kg: Aung La N Sang (Birma) pokonał Kena Hasegawa (Japonia) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (4:41 min)*
65,8 kg: Bibiano Fernandes (Brazylia) pokonał Kevina Belingona przez DQ (zabronione uderzenia łokciem) w 2 rundzie (1:21 min)*
61,2 kg: Demetrious Johnson (USA) pokonał Yuye Wakamatsu (Japonia) przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 2 rundzie (2:40 min)**
77,1 kg: Timofey Nastyukhin (Rosja) pokonał Eddiego Alvareza (USA) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (4:05 min)***
KB 72,0 kg: Yodsanklai Fairtex (Tajlandia) pokonał Andy'ego Souwera (Holandia) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (0:51 min)

Karta wstępna
61,2 kg: Danny Kingad (Filipiny) pokonał Senzo Ikede (Japonia) przez decyzję 3-0**
61,2 kg: Kairat Akhmetov (Kazachstan) pokonał Reece McLarena (Australia) przez decyzję 3-0**
MT 61,2 kg: Rodtang Jitmuangnon (Tajlandia) pokonał Hakim Hamech (Francja) przez niejednogłośną decyzję 2-1
KB 61,2 kg: Joseph Lasiri (Włochy) pokonał Hiroki Akimoto (Japonia) przez niejednogłośną decyzję 2-0
52,2 kg: Mei Yamaguchi (Japonia) pokonała Kseniye Lachkovą (Rosja) przez poddanie (dźwignia na ramię) w 3 rundzie (3:18 min)
70,3 kg: Garry Tonon (USA) pokonał Anthony'ego Engelena (Holandia) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (4:12 min)
65,8 kg: Panicos Yusuf (Cypr) pokonał Mohammed Bin Mahmouda (Malezja) przez decyzję 3-0
77,1 kg: Chang Min Yoon (Korea) pokonał Bale Shetty’ego (Indie) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (4:16 min)

*walki o pasy
**turniej wagi muszej - ćwierćfinał
***turniej wagi lekkiej - ćwierćfinał