free templates joomla

Krzysztof Jotko vs Roman Kopylov na UFC on ESPN+ 7 w Sankt Petersburgu w Rosji

Krzysztof Jotko29-letni polski zawodnik wagi średniej Krzysztof Jotko (19-4 MMA, 6-4 UFC) po równo rocznej przerwie powróci do walk i wystąpi podczas podczas gali UFC on ESPN+ 7 Volkov vs Overeem, która odbędzie się w w Sankt Petersburgu w Rosji w dniu 20-go kwietnia. Rywalem Polaka będzie mistrz organizacji Fight Nights Global Rosjanin Roman Kopylov (8-0 MMA, 0-0 UFC), który tym samym debiutuje w największej światowej organizacji Mieszanych Sztuk Walki.

Jotko miał już raz wystąpi w Rosji na debiutanckiej gali UFC Fight Night 136 w Moskwie, latem 2018 roku. Niestety doznał kontuzji i w walce zastąpił go Amerykanin Jordan Johnson, który spokojnie poradził sobbie z inguskim judoką Adamem Yandievem. Jotko doznał poważnej kontuzji prawej nogi w połowie sierpnia ubiegłego roku, biorąc udział w przygotowaniach do występu w Moskwie.

W ubiegłym roku Jotko w USA wziął ślub a od dłuższego czasu trenuje w zespole American Top Team na Florydzie, wraz m. in. z Joanną Jędrzejczyk. Polak po świetnym okresie zwycięstw od 2014 do 2016 roku zanotował trzy porażki z rzędu choć dwukrotnie był bliski wygranej w walkach na UFC 211 z Davem Branchem i na UFC Fight Night 116 z Uriahem Hallem. W jego sportowym dorobku widnieją zwycięstwa nad byłym pretendentem do pasa Thalesem Leitesem z Brazylii, czy Anglikiem Scottem Askhamem. Czy przerwa i kontuzja wpłynęły na niego - przekonamy się już za dwa miesiące.

Roman Kopylov ma serię ośmiu kolejnych zwycięstw a media nazywają go najbardziej obiecującą rosyjską perspektywą wagi średniej. W marcu 2018 Rosjanin pokonał reprezentującego także Rosję Abusupiyana Alikhanova zdobywając tytuł mistrza FN. W grudniu ubiegłego roku znokautował Szwajcara Yasubeia Enomoto, broniąc tytułu.

W gali weźmie udział inny polski zawodnik Marcin Tybura (17-4 MMA, 4-3 UFC), który zmierzy się z Shamilem Abdurakhimovem (19-4 MMA, 4-2 UFC). W walce wieczoru wystąpią Rosjanin Alexander Volkov (30-7 MMA, 4-1 UFC) willi weteran K-1 Alistair Overeem (44-17 MMA, 9-6 UFC). Pozostałe walki to: Sergei Pavlovich (12-1 MMA, 0-1 UFC) vs. Marcelo Golm (6-2 MMA, 1-2 UFC) i Roxanne Modafferi (22-15 MMA, 1-3 UFC) kontra Antonina Shevchenko (7-0 MMA, 1-0 UFC).