free templates joomla

DSF 19: Maksymilian Bratkowicz broni pasa, a Eliasz Jankowski zdobywa mistrzowski tytuł DSF! Wyniki gali!

DSF 19 Dość nietypowo, w czwartek, 24 stycznia 2019 odbyła się kolejna gala organizacji DSF Kickboxing Challenge - DSF 19, podczas której widzowie obejrzeli siedem walk, w tym dwa ostatnie pojedynki, w których stawką były pasy mistrzowskie DSF.

Podczas gali rozegrany został mecz Polska vs Litwa, w którym Polacy zwyciężyli we wszystkich trzech pojedynkach. Nie były to łatwe zwycięstwa, bowiem już w pierwszym pojedynku Michał Polak, po kopnięciu na głowę znalazł się na deskach i były obawy o wynik tego starcia. Na szczęście Polak zmobilizował się jeszcze pod koniec pierwszej rundy, próbując odrobić straty. Udało się to w drugiej odsłonie, gdy koncertowo zaczął rozbijać Litwina. Zaatakowany silnymi, wyniszczającymi kopnięciami Vasiliauskas został trzykrotnie wyliczony.

W drugim pojedynku meczu Patryk Radoń okrutnie męczył się z faulującym Ernestasem Dapkusem. Sędzia kilkukrotnie napominał Litwina wręczając mu żółte i czerwone kartki, a także nawoływał do czystego pojedynku K-1. Nieco odbiega to od światowych tendencji gdzie zezwala się klinczować zawodnikom zachowując ciągłość walki. "Na szczęście" sędziemu ringowemu pękły spodnie i musiała nastąpić zmiana arbitra. Zapobiegło to dalszym upomnieniom w stronę zawodnika z Litwy. Polak utrzymał przewagę i zwyciężył w tym pojedynku.

Mecz zakończyło efektowne zwycięstwo Daniela Kolasińskiego, który kopnięciami na tułów zmusił do kapitulacji Deividasa Jemeljanovasa.

Superfight w wymianie mocnych ciosów obu zawodników zwyciężył Kewin Wiwatowski. Zawodnik z Grudziądza zdołał przełamać Mateusza Janu w trzeciej rundzie ciosami na tułów.

Największą uwagę przyciągały oczywiście dwie walki o pasy.

W pierwszej z nich, minimalnie lepszym okazał się doświadczony Eliasz Jankowski, który odebrał pas mistrzowski Janowi Lodzikowi. Na pochwałę nowego mistrza zasługuje fakt, iż walkę wzią niecały tydzień przed galą w Warszawie. Zaryzykował i zgarnął pełną pulę wierząc w swoje umiejętności. Jan Lodzik nie wypadł źle ale sędziowe wyżej ocenili dokładność ciosów Jankowskiego.

W ostatniej walce wieczoru, po raz drugi z rzędu pas obronił Maksymilian Bratkowicz, który zdołał kondycyjnie przełamać silnego Czecha, Daniela Viedenthalera. Poza ostatnią, piątą rundą, większość starć padła łupem Polaka, stąd werdykt nie powinien budzić żadnych wątpliwości. Z walki na walkę Bratkowicz staje się coraz lepszym zawodnikiem i jedną z największych gwiazd organizacji DSF Kickboxing Challenge.

Komplet wyników

Karta wstępna
60 kg: Michał Marszał pokonał Dominika Tomicę przez decyzję 3-0

Mecz Polska vs Litwa
65 kg: Michał Polak pokonał Jonasa Vasiliauskasa przez TKO w 2 rundzie
71 kg: Patryk Radoń pokonał Ernestasa Dapkusa przez decyzję 3-0
75 kg: Daniel Kolasiński pokonał Deividasa Jemeljanovasa przez KO (kopnięcia na tułów) w 2 rundzie

Superfight
+91 kg: Kewin Wiwatowski pokonał Mateusza Janu przez KO (kopnięcie w tułów) w 3 rundzie

Walki o pasy mistrzowskie
65 kg: Eliasz Jankowski pokonał Jana „Iron” Lodzika przez decyzję 3-0 (49-47, 48-47, 48-47)
86 kg: Maksymilian "Mad Max" Bratkowicz pokonał Daniela Viedenthalera przez decyzję 3-0