free templates joomla

Michał Oleksiejczuk vs Gian Villante na UFC on ESPN+ 5 w Pradze!

Michał OleksiejczukPo roku przerwy do walk 23-letni polski zawodnik wagi półciężkiej Michał Oleksiejczuk (12-2 MMA, 0-0, 1 NC UFC), który podczas gali UFC on ESPN+ 5 w Pradze w Czechach zmierzy się z doświadczonym i silnym Amerykaninem Gianem Villante (17-10 MMA, 7-7 UFC). Gala odbędzie się w dniu 23-go lutego 2019 roku a w walce wieczoru inny polski zawodnik Jan Błachowicz zmierzy się z Brazylijczykiem Thiago Marettą Santosem.

O udziale Michała Oleksiejczuka w czeskiej gali informowaliśmy jako pierwsi, ale potwierdzenie przyszło ze strony Amerykanina, który poinformował o tym w jednym z programów w USA.

Polak robi drugie podejście w UFC po tym jak zakontraktowany w ostatniej chwili wygrał z innym Amerykaninem Khalilem Rountree na UFC 219 w Las Vegas w grudniu 2017. Poźniej doszły perypetie z USADA i testami jakie przeszedł tuż po walce z Amerykaninem. Wykryto wówczas zabronioną substancję clomifen a walka została unieważniona.

Polak został zawieszony na rok i ukarany grzywną i utratą 30% i potrącono mu 436 dolarów kosztów postępowania. Oleksiejczuk aktualnie musiał przejść serię testów USADA, by otrzymać zezwolenie na występ w Pradze i nie będzie z tym problemów. Powtwierdził nam to podczas wywiadu, który ukaże się u nas na temat treningów, przygotowań, Villante i UFC Fight Night 145 jak nazywana jest gala UFC on ESPN + 5 w Pradze.

Pochodzący z Nowego Jorku 33-letni Villante w ostatnim pojedynku w październiku 2018 na kanadyjskiej edycji gali UFC Fight Night 138: Volkan vs. Smith, pokonał znanego weterana Eda Hermana (USA) przez niejednogłośną decyzję. Wcześniej zanotował porażkę z Samem Alveyem na UFC Fight Night 131 i zwycięstwo nad Francimarem Barroso na UFC 220. Ogólnie w czterech ostatnich walkach, miał cztery kontrowersyjne werdykty 2-1. I to zarówno w wygranych jak i przegranych walkach. Warto odnotować także fakt, iż w 2015 roku pokonał m.in. Coreya Andersona, który niegdyś wygrał z naszym Janem Błachowiczem. jest też weteranem organizacji Strikeforce wchłoniętej przez UFC.

Nie ma co ukrywać, że bardzo liczymy na udany występ polskiego mańkuta z z miejscowości Barki na Lubelszczyźnie. Oleksiejczuk to były mistz Thunder Fight League (TFL) i obecnie do walki przygotowuje się do walki w Akademii Wilanów pod okiem Mirosława Oknińskiego (główny trener), Roberta Roszkiewicza (zapasy) i Andreia Molchanova (stójka) wraz z Szymonem Kołeckim.