free templates joomla

Marcin Held zmierzy się z byłym mistrzem wagi lekkiej na ACA 92!

ACA 92 Marcin Held Organizacja ACA ogłosiła, że Marcin Held na gali ACA 92 zmierzy się z byłym mistrzem tej organizacji w wadze lekkiej, Abdulem-Azizem Abdulvakhabovem. Rosyjanin jest uznawany za bardzo mocnego zawodnika, co udowadniał trzykrotnie broniąc pasa mistrzowskiego i kończąc większość swoich zwycięskich walk przed czasem. Gala ACA 92 odbędzie się 16 lutego 2019 roku w hali ''Torwar'' w Warszawie.

Po fenomenalnym występie Marcina Helda (25-7) na ostatniej gali ACB 90 w Moskwie, polski zawodnik dopisał do swojego rekordu trzecie zwycięstwo z rzędu. Koronną skrętówką zmusił do poddania byłego mistrza wagi lekkiej organizacji M-1 Global. Tym samym do słynnej kolekcji Helda dołączyło kolano Musy Khamanaeva, a dodatkowo za poddanie wieczoru Polak otrzymał bonus w wysokości 10 tys. dolarów.

Rywalem Polaka będzie Abdul-Aziz Abdulvakhabov (15-2), topowy zawodnik organizacji bez podziału na kategorie. Warto wspomnieć, że Rosjanin jest rekordzistą ACB pod względem liczby walk, w których bronił tytułu mistrza. W trzecim pojedynku, który stoczył we wrześniu, stracił pas minimalną przewagą punktową na rzecz Ali Bagova. Zawodnicy dali świetną, emocjonującą walkę i tego samego spodziewamy się w Warszawie.

Nie jest tajemnicą, że zarówno dla Polaka jak i Rosjanina pas kategorii lekkiej jest na wyciągnięcie reki. Dlatego bez wątpienia obaj zawodnicy wejdą do klatki ACA świetnie przygotowani i gotowi na wojnę. Czy będzie to wojna błyskawiczna?